X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Widać już światło w tunelu". Premier o walce z pandemią koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2020 19:45
- Światełko już widzimy, są nim szczepienia, jeśli dostawy preparatów będą przebiegać według planu i ludzie masowo będą zgłaszać się do zaszczepienia, to w drugim kwartale przyszłego roku zaczniemy powoli wychodzić z epidemii - ocenił premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z "Gazetą Polską".
Premier Mateusz Morawiecki apeluje o zdrowy rozsądek i stosowanie się do zaleceń
Premier Mateusz Morawiecki apeluje o zdrowy rozsądek i stosowanie się do zaleceńFoto: PAP/Radek Pietruszka
dane shutterstock_1691500918 1200.jpg
Ponad 11 tys. zakażeń koronawirusem, zmarło prawie 500 osób. Nowe dane MZ

Portal niezalezna.pl zamieścił fragment wywiadu, który z premierem przeprowadziła "Gazeta Polska". Podczas rozmowy - jak czytamy w serwisie - poruszono temat ewentualnej trzeciej fali epidemii koronawirusa i tego, jak wyhamować liczbę zakażeń, by nie wchodzić w nią z poziomu 20 tys. zakażeń.

Czytaj także:

- Proszę przypomnieć sobie, jak szybko przyrastała druga fala. Jak szybko liczby zakażonych się zwielokrotniały. Zaczynaliśmy od kilkuset, a skończyliśmy na prawie 30 tys. Dzisiaj nie startujemy z poziomu kilkuset, tylko około 10-12 tys. Gdyby założyć, iż ta trzecia fala doprowadzi tylko do pięciokrotnego wzrostu, to mielibyśmy 50 tys. chorych każdego dnia. To by oznaczało wyczerpanie możliwości naszego systemu zdrowotnego, jego załamanie. Wtedy nasza czwarta linia obrony, szpitale rezerwowe, mogłaby nie wystarczyć - powiedział szef rządu.

chwedoruk663.jpg
"Większość Polaków dostosuje się do ograniczeń". Politolog o narodowej kwarantannie

"Chcemy wyprzedzić wirusa"

Podkreślił, że rząd wprowadza zatem ograniczenia nie po to, "by kogoś pognębić czy dla własnego widzimisię, ale dlatego, by uchronić nas wszystkich przed tragedią". - Chcemy niejako wyprzedzić wirusa, zmniejszyć jego szanse na szerokie rozprzestrzenienie się w pierwszych miesiącach nowego roku. Zresztą nie jesteśmy w tym odosobnieni. Tak czyni wiele krajów Europy. Choć nie wszystkie - podkreślił Mateusz Morawiecki.

W rozmowie padło też pytanie, kiedy możemy spodziewać się przełomu w walce z epidemią i kiedy zobaczymy "światełko w tunelu".

- Światełko już widzimy, są nim szczepienia. Jeśli dostawy preparatów będą przebiegać według planu i ludzie masowo będą zgłaszać się do zaszczepienia, to w drugim kwartale przyszłego roku zaczniemy powoli wychodzić z epidemii. Będziemy wracać do normalności. A być może latem będziemy mogli się cieszyć niemal jej pełnią. Jesteśmy przygotowani na szybkie szczepienia, wszystko jest gotowe. Ale musi być też pozytywna odpowiedź ze strony społeczeństwa - przestrzeganie ograniczeń i szczepienie się - podkreślił premier.

***

***

pb

Czytaj także

Narodowa kwarantanna. Fogiel: działamy na podstawie najlepszych dostępnych danych i symulacji

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2020 10:11
– Przewidzieć wszystkiego się nie da. Cały czas działamy na podstawie najlepszych dostępnych danych i symulacji – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Radosław Fogiel z PiS. Gośćmi audycji byli również: Błażej Spychalski, Marcin Kierwiński, Anna Maria Żukowska oraz Piotr Zgorzelski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy przed świętami zostaną wprowadzone obostrzenia dot. przemieszczania się? Rzecznik rządu wyjaśnia

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2020 09:52
Rzecznik rządu Piotr Müller tłumaczy, że jest to uzależnione od utrzymania się wysokiego wskaźnika zachorowań na COVID-19. - Nie spodziewałbym się przed świętami obostrzeń dot. przemieszczania się - podkreślił.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Liczba chętnych jest wystarczająca". Znamy realny termin rozpoczęcia szczepień przeciwko COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2020 10:35
Rzecznik rządu Piotr Müller potwierdził, że realny jest termin rozpoczęcia szczepień za tydzień 27-28 grudnia, ale - jak zastrzegł - zależy to od dostawy szczepionek. - Liczba chętnych jest już wystarczająca, żeby niezwłocznie, jak będą pierwsze dostawy, rozpocząć szczepienia - dodał.
rozwiń zwiń