X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Wszystko zależy od tego, jaką sytuację będziemy mieli po feriach". Szef GIS o wizji nowego lockdownu

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2020 08:40
- Przedłużenie obostrzeń wydaje się bardzo realne. Nowy lockdown to rekomendacja ministra zdrowia i decyzja premiera, jednak z punktu widzenia sytuacji epidemicznej, w jakiej teraz się znajdujemy, uważam, że nie jest on wykluczony – mówi na łamach "Dziennika Gazety Prawnej" szefujący GIS Krzysztof Saczka.
Dezynfekcja pomieszczeń Sejmu w Warszawie, zdjęcie ilustracyjne.
Dezynfekcja pomieszczeń Sejmu w Warszawie, zdjęcie ilustracyjne.Foto: PAP/Mateusz Marek

Pytany, czy rekomenduje zaostrzenie obostrzeń, szef Głównego Inspektoratu Sanitarnego powiedział, że wszystko zależy od tego, jak spędzimy święta Bożego Narodzenia, potem Sylwestra, a następnie ferie.

horban 663 twitter.jpg
Główny doradca ds. COVID-19 ostrzega: nie jesteśmy w stanie zejść do rozsądnego poziomu epidemii

- Przedłużenie obostrzeń wydaje się bardzo realne. Nowy lockdown to rekomendacja ministra zdrowia i decyzja premiera, jednak z punktu widzenia sytuacji epidemicznej, w jakiej teraz się znajdujemy, uważam, że nie jest on wykluczony. Tylko ograniczenie kontaktów pomoże zmniejszyć skalę zakażeń. Zwłaszcza że nie są one dziś ogniskowe, choć do takich ciągle dochodzi ‒ dziś mamy do czynienia głównie z zakażeniami rozproszonymi, trudniej ustalić ich źródła - mówił Krzysztof Saczka.

"Wypracowana równowaga bywa krucha"

Odpowiadając na pytanie, czy powrót dzieci do szkół jest możliwy w takiej sytuacji, Saczka stwierdził, że wszystko zależy od tego, jaką sytuację będziemy mieli po feriach, ile będzie zakażeń w przeliczeniu na 10 tys. osób.

- Jeśli współczynnik R utrzyma się na poziomie poniżej jednego, to będą to dobre prognozy na przyszłość. Jednak, o czym już się przekonaliśmy, wypracowana równowaga bywa krucha – wskazał.

Czytaj także:

Dodał, że jest kilka scenariuszy powrotu dzieci do szkół. Jeden z nich – jak poinformował "DGP" - przewiduje strefowość, czyli podział kraju na czerwone, żółte i zielone obszary, które byłyby otwierane etapami – te najbezpieczniejsze w pierwszej kolejności.

Powrót najmłodszych uczniów

Inny - jak wskazał - zakłada odmrażanie najpierw niższych klas szkół podstawowych, następnie starszych, a wreszcie szkół ponadpodstawowych i wyższych. Do szkół najpierw wróciliby najmłodsi, a w miarę normowania się sytuacji ‒ po kolei ‒ wracałyby kolejne roczniki.

Na pytanie, czy nie sądzi, że choćby ze względu na matury i egzamin ósmoklasisty dzieciaki powinny jak najszybciej wrócić do szkół, Saczka odparł, że "epidemiologia zwycięża z pragmatyką społeczną". - Najważniejsze jest bezpieczeństwo i zdrowie - podkreślił w gazecie szef GIS.

pg

Czytaj także

"Przygotowujemy się na trzecią falę". Wiceminister zdrowia przedstawił prognozy dot. rozwoju pandemii

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2020 17:28
Waldemar Kraska poinformował, że ministerstwo zdrowia przygotowuje się na trzecią falę zakażeń koronawirusem. Według wiceministra, może to nastąpić w styczniu i lutym. - To okres typowo grypowy, więc ryzyko zachorowania może być większe - powiedział.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przemysław Czarnek: szczepienia przeciw COVID-19 w pierwszej kolejności także dla nauczycieli

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2020 20:15
- Nauczyciele będą w pierwszej grupie objętej szczepieniami przeciw COVID-19 – powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek na antenie TVP Info.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczepienia przeciw COVID-19 w Polsce. Szef KPRM zdradza, jak będzie można się zapisać

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2020 21:43
– Tworzymy system teleinformatyczny, który pozwoli na stworzenie wielkiej bazy danych osób, które decydują się na szczepienie – podkreślił w "Gościu Wiadomości" szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk. Wyjaśnił również, jak będzie można się zapisać na szczepienie i jak będzie przebiegała procedura.
rozwiń zwiń