X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Jarosław Kaczyński: UE to nie krąg przyjaciół, tylko arena twardej walki o własne interesy

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2020 06:30
- Wywalczyliśmy mocne zabezpieczenie naszej wolności i utrzymanie funduszy dla Polski. W moim podejściu do Unii nic się nie zmieniło. Nadal uważam, że nie ma takich pieniędzy, za które można by się pozbyć suwerenności - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Gazety Polskiej".
Jarosław Kaczyński zapowiedział, że Polska zaskarży mechanizm praworządności do TSUE
Jarosław Kaczyński zapowiedział, że Polska zaskarży mechanizm praworządności do TSUEFoto: PAP/Paweł Supernak
Mateusz Morawiecki free twitter 1200.jpg
Premier dla "Wall Street Journal": UE powinna uważać, by nie wplątać się w biurokrację

Jarosław Kaczyński zapewnił, że póki rządzi Zjednoczona Prawica, "pozycja naszego państwa zawsze będzie tak twardo broniona, ale broniona racjonalnie, z głową i jak widać niezwykle skutecznie". Dodał, że "uzyskaliśmy tyle, ile można było uzyskać", a wynegocjowane porozumienie to znacznie korzystniejsza dla Polski sytuacja niż wariant niezgody na budżet.

Czytaj także:

Podkreślił, że polski rząd był gotowy pójść tą drogą nieprzystępowania do funduszu odbudowy, ale tylko wówczas, gdyby efekt negocjacji był niekorzystny i "niósłby duże ryzyko dla suwerenności naszego kraju".

Wicepremier dodał, że teoretycznie rezultat negocjacji mógłby zostać wpisany w postaci protokołu do traktatów, ale wówczas musiałby on być zatwierdzony przez wszystkie kraje członkowskie w procedurze ratyfikacji. - Byłby to proces długi, żmudny i moim zdaniem w części krajów zakończony odrzuceniem - powiedział.

Jan Parys 1200.jpg
"W negocjacjach z UE trzeba mówić jednym głosem". Jan Parys o unijnym budżecie

"Niestety Unia ma problemy z praworządnością"

Dodał, że tzw. konkluzje, choć nie są zapisami prawnymi, mają duże znaczenie, a w dotychczasowej praktyce były traktowane zawsze jako ustalenia obowiązujące, nienaruszalne.

- Ktoś może oczywiście powiedzieć, że to się może zmienić i staną się niewiele warte, nie przeczę. Tak się może stać. Ale proszę pamiętać, że mamy do czynienia coraz częściej z łamaniem traktatów, czyli najsilniejszych zapisów. Niestety Unia ma problemy z praworządnością. A w takiej sytuacji nic nie daje 100 proc. pewności. Taka jest niestety przykra prawda o dzisiejszej UE. W takich realiach musimy bronić polskiego interesu, a nie karmić się fikcją. Trzeba twardo stąpać po ziemi i my to robimy - mówił prezes PiS.

Jarosław Kaczyński zapowiedział też, że Polska zaskarży mechanizm praworządności do TSUE. Dodał, że należy pamiętać, iż w UE działania na rzecz federalizacji nadal będą prowadzone i Polska jeszcze nie raz będzie zmuszona walczyć o swoje. - UE to żadna rodzina, czy krąg przyjaciół, tylko arena twardej walki o własne interesy. Jednak dzięki efektom negocjacji sprzed kilku dni nasza pozycja jest znacznie mocniejsza - powiedział wicepremier.

pb

Czytaj także

PE ma zatwierdzić pakiet budżetowy i mechanizm warunkowości, wobec którego Polska i Węgry były przeciw

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2020 11:55
Pakiet budżetowy i mechanizm warunkowości, uzgodnione na unijnym szczycie w ubiegłym tygodniu, czekają na zatwierdzenie w Parlamencie Europejskim. Głosowanie odbędzie się jutro. Wczoraj zgodę dały kraje członkowskie. Jednomyślnie zaakceptowały budżet Unii na lata 2021-2027 i fundusz odbudowy wraz z przepisami o zasobach własnych, natomiast mechanizm warunkowości został przyjęty przy sprzeciwie Polski i Węgier.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Tomasz Grosse o negocjacjach budżetowych z UE: ustąpiliśmy pod gigantyczną presją

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2020 14:37
- W tej chwili ten kompromis jest korzystny przede wszystkim dla Niemców - ocenia wyniki grudniowego szczytu dotyczącego finansów UE prof. Tomasz Grosse z Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Niemieccy komentatorzy nie są w tej sprawie jednomyślni". Gmyz o opiniach nt. szczytu UE

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2020 11:28
- Niemcy, mimo wszystko, wynik szczytu przyjęli z zadowoleniem - mówił w Polskim Radiu 24 Cezary Gmyz, korespondent TVP w Berlinie.
rozwiń zwiń