X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezydent Krakowa zadeklarował urlopy w Urzędzie Miasta na czas Strajku Kobiet. Sprawę bada prokuratura

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2020 17:50
Prokuratura bada, czy prezydent Krakowa Jacek Majchrowski udzielił pracownikom Urzędu Miasta urlopów na czas Strajku Kobiet i sprowadził tym samym niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób, powodując zagrożenie epidemiologiczne. Jak poinformował rzecznik prokuratury Janusz Hnatko, postępowanie ma charakter sprawdzający.
Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski
Prezydent Krakowa Jacek MajchrowskiFoto: Jan Graczynski/East News

Rzecznik krakowskiej prokuratury okręgowej Janusz Hnatko poinformował w poniedziałek, że postępowanie sprawdzające prowadzone jest w Prokuraturze Rejonowej Kraków – Śródmieście Zachód. Dotyczy ono "sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób powodując zagrożenie epidemiologiczne", m.in. w związku z udzielaniem przez prezydenta Krakowa urlopów podległym pracownikom Urzędu Miasta Krakowa "w celu brania udziału w zgromadzeniach w ramach tzw. Ogólnopolskiego Strajku Kobiet".

Rzecznik wskazał, że postępowanie prowadzone jest z zawiadomienia osoby prywatnej. Prokuratura zwróciła się już do urzędu z pismem "o podanie szeregu informacji dotyczących okoliczności podnoszonych przez zawiadamiającego". - W zależności od wyników prowadzonych czynności zostanie podjęta decyzja o wszczęciu postępowania bądź odmowie wszczęcia - doprecyzował Hnatko.

protest pap 1200 .jpg
Wnioski do sądu, mandaty i zatrzymania. KSP podsumowuje niedzielne protesty

"Nie będę utrudniał ani zniechęcał"

Rzecznik prezydenta Krakowa Monika Chylaszek powiedziała, że odpowiedź na to pismo jest przygotowywana. Prokuratura chce ustalić m.in., czy prezydent albo podlegli mu urzędnicy w swoich wystąpieniach w mediach lub we wpisach w mediach społecznościowych nawoływali lub zachęcali do udziału w manifestacjach Ogólnopolskiego Strajku Kobiet i czy faktycznie pracownikom urzędu udzielone zostały urlopy.

27 października prezydent Majchrowski na swoim profilu w mediach społecznościowych odniósł się do trwających w Polsce protestów wywołanych orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego. "Już dawno nie widziałem takiej determinacji i mobilizacji protestujących" - napisał.

Szanowni Państwo! Nie jest tak, że nie słyszę i nie widzę tego, co dzieje się od kilku dni w naszym kraju i w naszym...

Opublikowany przez Jacek Majchrowski Wtorek, 27 października 2020

Dodał, że kolejny dzień - środa ma być dniem ogólnopolskiego strajku kobiet i dla niego jako pracodawcy "jest oczywiste, że każda pracownica urzędu, która będzie chciała dołączyć do tej inicjatywy, ma do tego pełne prawo". - Nie będę utrudniał ani zniechęcał do przystąpienia do strajku i mam nadzieję, że tak samo postąpią też inni krakowscy pracodawcy - zadeklarował Majchrowski.

Czytaj także:

Poinformował, że ze względu na pandemię, Straż Miejska Miasta Krakowa na polecenie wojewody małopolskiego przeszła do dyspozycji Komendanta Miejskiego Policji, ale zakazał komendantowi straży miejskiej wykonywania zadań, które nie wiążą się bezpośrednio z zagrożeniem epidemicznym. "Krakowscy strażnicy mają zakaz ochraniania na polecenie policji obiektów, także tych będących siedzibami partii czy urzędów, obiektów sakralnych oraz uczestniczenia w ochranianiu demonstracji, jeżeli ich tematyka nie jest bezpośrednio związana z pandemią" - napisał w październiku na Facebooku prezydent Krakowa.

pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Protest Strajku Kobiet w Warszawie. Policja: zgromadzenie jest nielegalne

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2020 13:00
W niedzielę po godz. 12.00 rozpoczął się kolejny protest organizowany m.in. przez Ogólnopolski Strajk Kobiet. W pobliżu Ronda Dmowskiego zebrały się osoby związane ze środowiskiem Strajku Kobiet oraz Strajku Przedsiębiorców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wulgaryzmy, nawoływanie do przemocy. Policja podsumowała protest Strajku Kobiet

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2020 22:54
- Niedzielne zgromadzenia przebiegły bezpiecznie dlatego, że działaliśmy szybko i zdecydowanie i tam, gdzie było to potrzebne - powiedział w niedzielę rzecznik KSP nadkom. Sylwester Marczak, podsumowując wstępnie niedzielne demonstracje w Warszawie. Dodał, że zatrzymane zostały trzy osoby.
rozwiń zwiń