X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

W kole Kukiz'15 znajdą się posłowie z innych partii? "Jesteśmy otwarci"

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2020 16:57
W tym tygodniu Kukiz'15 powoła w Sejmie własne koło poselskie. Poseł partii Jarosław Sachajko nie wyklucza, że będzie ono współpracować z Prawem i Sprawiedliwością. - Jesteśmy otwarci pod warunkiem, że PiS będzie realizować nasze postulaty - mówi portalowi PolskieRadio24.pl. - Jesteśmy skłonni do współpracy, jeśli ktoś jest skłonny popierać nasz program - odpowiada wicerzecznik PiS Radosław Fogiel. 
Posłowie na sali obrad Sejmu
Posłowie na sali obrad SejmuFoto: PAP/Wojciech Olkuśnik

Pod koniec listopada posłowie Kukiz'15 zostali wykluczeni z klubu Koalicji Polskiej. W ubiegłym tygodniu lider partii Paweł Kukiz poinformował, że w tym tygodniu założą własne koło. Informację potwierdza poseł Kukiz'15 Jarosław Sachajko. - Jutro jest Sejm i jutro zostaną złożone dokumenty. Tu nie ma na co czekać. Zakładamy koło i bierzemy się do pracy - tłumaczy rozmówca portalu PolskieRadio24.pl. 

Posłowie PO w kole Kukiz'15? 

Koło Kukiz'15 będzie liczyć co najmniej 5 posłów. Obok wspomnianych Pawła Kukiza i Jarosława Sachajko, znajdą się w nim również Stanisław Tyszka, Paweł Szramka i Stanisław Żuk. Jak nieoficjalnie ustalił portal PolskieRadio24.pl, do klubu może dołączyć również Lech Kołakowski, który w listopadzie opuścił klub PiS. Niewykluczone są również inne transfery.

- Prowadzimy rozmowy jeszcze z kilkoma osobami. W tym gronie jest jeden poseł PSL i kilku z Platformy Obywatelskiej, którym coraz mniej podoba się to, co dzieje się w ich klubie - mówi portalowi PolskieRadio24.pl jeden z działaczy Kukiz'15 pragnący zachować anonimowość. Co na to władze Kukiz'15?  

Mateusz Morawiecki twitter free 1200.jpg
"To nasz priorytet". Premier o narodowym programie szczepień przeciw COVID-19

Paweł Kukiz potwierdza, że spotkał się z Lechem Kołakowskim, ale nie chce mówić o przebiegu tej rozmowy. Zaprzecza, aby w skład koła weszli posłowie spoza Kukiz'15. - Nasze koło będzie liczyć 5 osób. Formalnie zostanie utworzone w tym tygodniu lub po Nowym Roku - mówi portalowi PolskieRadio24.pl Paweł Kukiz. Z kolei Jarosław Sachajko dodaje: "Jeśli ktoś będzie chciał się do nas przyłączyć i podziela nasze postulaty, to jesteśmy otwarci".

Kukiz'15 nie wyklucza współpracy z PiS

Podobnie sprawy mają się w przypadku ewentualnej współpracy ponadpartyjnej, gdzie kukizowcy również deklarują "otwartość". Nie da się ukryć, że Kukiz'15 światopoglądowo najbliżej do PiS, co pokazało chociażby głosowanie ws. uchwały popierającej rząd w negocjacjach dotyczących unijnego budżetu - była to zresztą jedna z przyczyn usunięcia kukizowców z koalicji z PSL. 

- Wspólny klub jest raczej nierealny. Próbowaliśmy różnych działań zmierzających do tego, żeby nasze postulaty zostały zrealizowane zarówno w tej, jak i poprzedniej kadencji i na razie nie widzimy takich chęci ze strony PiS - stwierdza Sachajko, który nie wyklucza natomiast współpracy między kołem Kukiz'15 a klubem PiS. 

Orlen 1200 EN.jpg
"Nie ma żadnych planów na przejmowanie innych mediów". Orlen zdementował spekulacje

- Jeżeli PiS chciałoby zrealizować nasze postulaty, czyli oddać Polskę Polakom, przestać wyciągać ludzi na ulice, tylko zachęcić ich do pójścia do urn referendalnych, to jesteśmy do pełnej dyspozycji - mówi Sachajko. - Byłoby to z naszej strony absurdem, gdybyśmy zachowywali się jak totalna opozycja. Na razie nie widzimy jednak chęci ze strony PiS - dodaje. Co na to wszystko klub PiS?

PiS: jesteśmy otwarci

Zastępca rzecznika prasowego PiS Radosław Fogiel zapytany o ewentualną współpracę z Kukiz'15 odpowiada, że jest to pytanie bardziej do władz i członków nowego koła. - My jesteśmy otwarci na współpracę, jeśli ktoś jest skłonny popierać nasz program. Jeśli dojdzie do wniosku, że te rozwiązania, które proponujemy, są dobre, to nic nie stoi na przeszkodzie, żebyśmy współpracowali - mówi portalowi PolskieRadio24.pl.  

korea covid 1200 east.jpg
Które placówki zaszczepią medyków na COVID-19? Ministerstwo opublikowało listę

- Chcemy realizować wszystko, co przyczyni się do tego, żeby Polska mogła się rozwijać we właściwym kierunku. Rzeczywistość jest taka, że realizujemy program Prawa i Sprawiedliwości, jeśli ktoś będzie miał propozycje, które nie są z nim sprzeczne, to możemy rozmawiać - dodaje wicerzecznik PiS. Czy postulaty Kukiz'15 spełniają ten warunek?

- Część postulatów Kukiz'15 jest nie do końca zgodna z programem PiS, ale ogólna idea większego otwarcia na społeczeństwo obywatelskie, większej przejrzystości życia publicznego jest nam bliska - mówi Fogiel. Klub PiS liczy obecnie 234 posłów. Do posiadania większości parlamentarnej potrzebnych jest 231 posłów. 

MF, PolskieRadio24.pl  

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Wydaje się stać jednoznacznie po drugiej stronie". Prezes PiS o rozmowach z Kosiniakiem-Kamyszem

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2020 19:12
W wywiadzie dla "Sieci" prezes PiS mówił o rozmowach dotyczących ewentualnej koalicji z Polskim Stronnictwem Ludowym. Jarosław Kaczyński ocenił, że lider partii, Władysław Kosiniak-Kamysz, "to człowiek, który wydaje się stać jednoznacznie po drugiej stronie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sejm rozpoczął posiedzenie. Zajmie się m.in. wnioskiem o odwołanie wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2020 11:00
Sejm w środę po godz. 10.00 rozpoczął dwudniowe posiedzenie. Izba zajmie się m.in. wnioskiem o wyrażenie wotum nieufności wobec wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego. Wniosek złożyła Koalicja Obywatelska, a dołączyła się do niego Lewica. Debata w tej sprawie zaplanowana jest na godz. 20.00.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mniej o prezesie Jarosławie Kaczyńskim i PiS, więcej o Polsce". Sylwester Tułajew w Sejmie

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2020 21:14
- Nie ma żadnych wątpliwości, że sprawy bezpieczeństwa Polski, bezpieczeństwa obywateli są dla naszego lidera, pana premiera Jarosława Kaczyńskiego niezwykle ważne, szczególnie zaś dziś - w czasie pandemii - mówił w trakcie sejmowej debaty nad wotum nieufności wobec Jarosława Kaczyńskiego poseł PiS Sylwester Tułajew. - Moja rada: mniej o prezesie Jarosławie Kaczyńskim i Prawie i Sprawiedliwości, a więcej o Polsce - zaapelował do opozycji.
rozwiń zwiń