X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Do europejskich miast szybko, komfortowo i bez przesiadki. Ambitne plany PKP

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2020 09:10
PKP planuje włączenie się w sieć luksusowych transeuropejskich ekspresów - informuje "Rzeczpospolita".
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: BOKEH STOCK/ Shutterstock

shutterstock_1525632548 pkp intercity 1200.jpg
Jest nowy rozkład jazdy PKP. Kolej przyspiesza na niektórych trasach

"Polska kolej chce z impetem wjechać na unijne tory. Okazją byłaby zaplanowana na koniec 2021 r. reaktywacja komfortowych transgranicznych pociągów Trans Europe Express (TEE). Połączą one największe europejskie miasta, oferując krótkie czasy przejazdu i likwidując konieczność przesiadek" - czytamy w dzienniku.

Według przedstawicieli niemieckiego Ministerstwa Transportu (Niemcy są właścicielami marki TEE) wśród relacji mających szansę na uruchomienie w pierwszej kolejności proponowana jest m.in. trasa Warszawa–Berlin–Bruksela.

Ekspresy będą dysponować komfortowymi, nowoczesnymi wagonami mogącymi jechać 230 km/h. "W założeniu TEE ma być kolejową marką premium. Taki "kolejowy hotel" dużej prędkości" - powiedział gazecie Michał Beim, ekspert Instytutu Sobieskiego.

Andrzej Adamczyk 1200.jpg
"Musimy reagować elastycznie". Minister infrastruktury o kondycji kolei w czasie pandemii

Współpraca z przewoźnikami

Zamiar włączenia się w Trans Europe Express 2.0 potwierdziło "Rz" również PKP Intercity. Według Katarzyny Grzduk, rzecznika spółki, dla uruchomienia połączenia z Warszawy do Brukseli Intercity planuje współpracę z zagranicznymi przewoźnikami oraz unijną administracją.

Także Ministerstwo Infrastruktury zadeklarowała, że polska kolej jest zainteresowana uruchamianiem pociągów w relacjach międzynarodowych, w tym również nocnych. W Europie takie pociągi nabierają znaczenia, okazując się tańszą i wygodniejszą alternatywą dla linii lotniczych.

- Przyszła realizacja sieci nocnych połączeń jest jednym z elementów przewidywanych do wdrożenia w ramach rozwoju transportu kolejowego w Polsce - powiedział dziennikowi minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

pkur

Czytaj także

Ważne informacje dla podróżnych. PKP Intercity zapowiada ograniczenie kursowania pociągów

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2020 11:00
Od piątku 6 listopada niektóre składy (około 5 procent) zostaną całkowicie wycofane z rozkładu, a inne będą miały skrócone relacje. Przyczyną jest pandemia koronawirusa, a co za tym idzie, mniejsze zainteresowanie podróżnych, a także ograniczenia związane z pandemią.
rozwiń zwiń