X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Bezpieczeństwo w procesie szczepień na COVID-19. Prezydent naradzi się z premierem

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2020 19:00
- Narodowa strategia szczepień będzie tematem spotkania w BBN, na które prezydent zaprosił na poniedziałek przedstawicieli rządu z premierem - poinformował szef BBN Paweł Soloch. - Dla prezydenta szczególnie ważne jest też promowanie wiedzy na ten temat - dodał.
Spotkanie prezydenta z przedstawicielami rządu odbędzie się w poniedziałek w BBN
Spotkanie prezydenta z przedstawicielami rządu odbędzie się w poniedziałek w BBNFoto: Jakub Kaminski/East News
  • W poniedziałek odbędzie się spotkanie prezydenta z premierem i przedstawicielami rządu - ministrem zdrowia i pełnomocnikiem rządu ds. szczepień przeciwko COVID-19 - powiedział szef BBN Paweł Soloch
  • W rozmowie omawiane będą kwestie logistyki programu szczepień oraz bezpieczeństwa obywateli na wszystkich etapach programu szczepień
  • Szef BBN zapewnił, że "dla prezydenta szczególnie ważne jest też promowanie wiedzy na ten temat"
Adam Niedzielski twitter free 1200.jpg
Minister zdrowia: 3,4 mln szczepień miesięcznie to minimalna wydolność systemu

- Prezydent Andrzej Duda zaprosił na poniedziałek premiera Mateusza Morawieckiego na spotkanie poświęcone narodowej strategii szczepień. W spotkaniu w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego wezmą udział także minister zdrowia Adam Niedzielski oraz pełnomocnik rządu ds. programu szczepień minister Michał Dworczyk - powiedział Paweł Soloch w niedzielę.

Działania informacyjne o szczepieniach

Szef BBN zaznaczył, że prezydent popiera przygotowany przez rząd program. - Prezydentowi zależy także na tym, aby jego realizacja przebiegała w sposób możliwie transparentny i niebudzący wątpliwości wśród obywateli. To wymaga dobrej koordynacji i m.in. temu będzie służyć poniedziałkowe spotkanie - podkreślił. - Będziemy też dyskutować o kwestiach logistycznych oraz zapewnieniu bezpieczeństwa obywatelom, w tym personelowi medycznemu, na wszystkich etapach procesu szczepień - dodał.

Czytaj także: 

Szef BBN zapewnił, że "dla prezydenta szczególnie ważne jest też promowanie wiedzy na ten temat". - Dlatego już w piątek, na udostępnionej w sieci publicznej dyskusji z ekspertami, prezydent zainaugurował kampanię promującą szczepienia. Prezydent podkreślił konieczność jak najszerszego szczepienia się przeciw COVID-19. Możemy się spodziewać dalszych działań z naszej strony, na dniach ruszyć mają także działania przygotowane przez rząd - powiedział szef BBN.

Współpraca BBN z KPRM

Polityk poinformował, że na polecenie prezydenta pozostaje w stałym kontakcie z pełnomocnikiem rządu ds. programu szczepień, szefem KPRM Michałem Dworczykiem. 

Według przedstawionych we wtorek przez szefa KPRM założeń, celem narodowego programu szczepień jest doprowadzenie w 2021 r. do odporności populacyjnej. Szczepionki mają być darmowe i dobrowolne, na podstawie dotychczasowych zgłoszeń rząd oszacował, że można by szczepić 180 tys. osób.


Projekt Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 opublikowano we wtorek na stronie gov.pl. Zgodnie z jego założeniami dobrowolnym i bezpłatnym szczepieniom będą podlegać dorośli i dzieci w wieku od 12 lat (PAP) Projekt Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 opublikowano we wtorek na stronie gov.pl. Zgodnie z jego założeniami dobrowolnym i bezpłatnym szczepieniom będą podlegać dorośli i dzieci w wieku od 12 lat (PAP)

mbl

Czytaj także

Prezydent: szczepionka na COVID-19 może być dostępna kilka dni po dopuszczeniu jej na rynek europejski

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2020 20:11
- Jeszcze w tym miesiącu powinna zostać podjęta decyzja o dopuszczalności szczepionki firmy Pfizer przeciwko COVID-19 na europejskim rynku medycznym. Może to oznaczać, że kilka dni po tej decyzji szczepionka będzie dostępna w Polsce - przekazał prezydent Andrzej Duda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie ma alternatywy dla szczepień na COVID-19". Eksperci w rozmowie z prezydentem

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2020 01:00
- Skorzystanie ze szczepień to kwestia współczesnego patriotyzmu - przekonywali eksperci w rozmowie z prezydentem Andrzejem Dudą. Według nich, w pierwszej kolejności powinien zaszczepić się personel medyczny, osoby starsze oraz przewlekle chore.
rozwiń zwiń