X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ofiary stanu wojennego obok działaczy PZPR. Okolicznościowa wystawa w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2020 17:43
Przy ulicy Rakowieckiej w Warszawie przed murami dawnego więzienia i aresztu, a obecnie Muzeum Żołnierzy Wyklętych można oglądać wystawę "Obrońcy demokracji wczoraj i dziś", przygotowaną przez Forum Młodych PiS. Wystawa przypomina o ofiarach stanu wojennego, oraz pokazuje działaczy PZPR, współcześnie zaangażowanych w politykę. 
Wystawę otwarto przed byłym aresztem na Rakowieckiej w Warszawie
Wystawę otwarto przed byłym aresztem na Rakowieckiej w WarszawieFoto: Twitter/@Michal_Moskal

Jak poinformował Michał Moskal, przewodniczący Forum Młodych PiS, jej celem jest przypomnienie ofiar komunizmu, a także zwrócenie uwagi, iż "wielu obecnie aktywnych polityków, należało do PZPR i współpracowało ze Służbą Bezpieczeństwa, a teraz starają się pokazywać jako ci, którzy bronią demokracji w Polsce".

Stan wojenny.jpg
39 lat temu wprowadzono w Polsce stan wojenny. Zobacz serwis specjalny

"Pokazujemy (...) prawdziwe oblicze opozycyjnych #ObrońcyDemokracji, którzy przez lata współtworzyli zbrodniczy komunistyczny system" - napisał na twitterze.

Biografie ofiar i współtwórców

Wystawa przypomina między inni najmłodszą ofiarę komunistycznych represji, Emila Barchańskiego, zamordowanego 3 dni przed 17. urodzinami.

Czytaj także:

Wystawa przypomina także "o biografiach tzw. »obrońców demokracji«, którzy na co dzień zarzucają niedemokratyczność działaniom Rządu PiS. Wielu z nich było powiązanych z władzami PRL" - podało na swoim koncie na Twitterze Forum Młodych PiS. 

Na plakatach widnieją biogramy m.in. Dariusza Rosatiego, członka PZPR w latach 1966 - 1990, a obecnie posła KO, Włodzimierza Czarzastego, członka PZPR, obecnie polityka Lewicy, Michała Boniego, Adama Mazguły, obecnie działacza KOD, a wcześniej oficera Ludowego Wojska Polskiego, czy Mirosława Różańskiego - członka PZPR i oficer sztabowego Ludowego Wojska Polskiego, w 2020 roku członka sztabu wyborczego Szymona Hołowni.

opr. Polskie Radio
opr. Polskie Radio

mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Było oczywiste, że nastąpi atak, chciałem przygotować na to Solidarność". Andrzej Gwiazda o stanie wojennym

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2020 14:42
- Oczywiście nie przewidziałem wszystkich szczegółów, ale było dla mnie jasne, że nastąpi atak. Całą działalność Solidarności starałem się temu podporządkować – aby w razie aresztowania członkowie związku mogli działać bez kierownictwa - powiedział w Polskim Radiu 24 Andrzej Gwiazda, opozycjonista w czasie PRL. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Smutny pan powiedział, że mam się zastrzelić". Działacz Solidarności o stanie wojennym

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2020 14:24
- Zostałem wsadzony do samochodu i przewieziony do komendy miejskiej milicji w Dąbrowie Górniczej. (...) Tam, po wylegitymowaniu, jeden ze smutnych panów otworzył szufladę, wyjął tetetkę, położył i powiedział, że mam się zastrzelić, bo on sobie nie będzie rąk brudził - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Cegielski, działacz Solidarności internowany w stanie wojennym, opisując moment zatrzymania go 13 grudnia po godz. 4 nad ranem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jaruzelski był po prostu najemnikiem". Działacz opozycji w PRL o wprowadzeniu stanu wojennego

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2020 15:01
- Jaruzelski i jego ludzie byli w stanie opanować ulice, ale tylko ulice. Nie byli w stanie opanować całego społeczeństwa - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Bohdan Urbankowski, pisarz i działacz opozycji w czasie PRL.
rozwiń zwiń