X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Powstała książka dla dzieci o Helenie Kmieć - polskiej wolontariuszce zamordowanej w Boliwii

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2020 16:54
"Podróż po miłość, czyli niezwykłe życie Helenki Kmieć" – to tytuł książki dla dzieci o pochodzącej z Libiąża młodej wolontariuszce, która w 2017 roku została zamordowana w Boliwii. Premierę publikacji zaplanowano na 24 stycznia w czwartą rocznicę jej śmierci.
Helena Kmieć
Helena KmiećFoto: Fundacja im. Heleny Kmieć

Z inicjatywą wydania książki wyszła Fundacja im. Heleny Kmieć, która zaprosiła do współpracy autorkę tekstu Alicję Maciejewską i ilustratorkę Natalię Krawiec.

arfyka dziewczyna murzyn 1200.jpg
Oblicza misji

- Pomysł wydania książki pojawił się podczas realizacji projektu edukacyjnego "Podaj dobro dalej!". Zauważyliśmy, że postać Helenki staje się dla uczniów inspiracją. Ta książka ma ją przybliżyć najmłodszym - mówiła PAP Marta Trawińska z Fundacji im. Heleny Kmieć. Dodała, że mimo pandemii koronawirusa w tym roku w projekcie edukacyjnym "Podaj dobro dalej!" uczestniczyło 31 grup.

Czytaj także:- Chcemy pokazać dzieciom, że mogą czerpać pozytywne wzorce od takich ludzi jak Helena, że zwykle te niezwykłe osoby są tuż obok nas. Tytuł książki "Podróż po miłość" to podróż po jej życiu, która ma zachęcić dzieci do robienia czegoś dobrego we własnym życiu i do uwierzenia, że nikt nie jest za młody, żeby pomagać – podkreśliła Marta Trawińska.

Napad na ochronkę

Książka ukaże się nakładem Wydawnictwa Salwator prowadzonego przez salwatorianów. Wpływy z jej sprzedaży zostaną przeznaczone na program stypendialny prowadzony przez Fundację. Choć oficjalną premierę książki zaplanowano w czwartą rocznicę śmierci Heleny, na stronie zrzutka.pl można ją nabyć ją już teraz i wesprzeć finansowo tę inicjatywę.

Więzienie 1200.jpg
Boliwia: zabójca polskiej wolontariuszki skazany na 30 lat więzienia

Helena Kmieć zginęła mając niespełna 26 lat. 8 stycznia 2017 roku wyjechała jako wolontariuszka misyjna do Boliwii z zamiarem półrocznej pomocy Siostrom Służebniczkom Dębickim w prowadzonej przez nie ochronce dla dzieci w Cochabamba. Zginęła w nocy z 24 na 25 stycznia, ugodzona nożem podczas napadu na ochronkę.

Wsparcie placówek misyjnych

Od 2012 roku Helena była zaangażowana w działalność Wolontariatu Misyjnego Salvator w Trzebini. Posługiwała na placówkach misyjnych w Rumunii, na Węgrzech i w Zambii. Działała również w Duszpasterstwie Akademickim w Gliwicach, śpiewała w Chórze Akademickim Politechniki Śląskiej. Angażowała się w pomoc dzieciom w nauce w świetlicy Caritas i działalność Katolickiego Związku Akademickiego w Gliwicach. W lipcu 2016 roku pełniła funkcję koordynatorki Światowych Dni Młodzieży w rodzinnej parafii.Fundacja jej imienia została założona przy współpracy Polskiej Prowincji Salwatorianów, rodziny i ludzi, którzy pragną kontynuować dzieło Heleny Kmieć poprzez wszechstronne wsparcie placówek misyjnych w opiece nad dziećmi i młodzieżą w krajach, które zmagają się z problemami takimi jak bieda, bezdomność, choroby czy brak edukacji.

Obecnie Fundacja im. Heleny Kmieć prowadzi program stypendialny dla najbardziej potrzebujących dzieci w Boliwii, Zambii i w Meksyku. Patronuje także publikacjom o Helenie, podtrzymuje pamięć o niej i wspiera inicjatywy z nią związane, organizuje spotkania, warsztaty i prelekcje o misjach i o Helenie Kmieć.

Czytaj także

Ataki dżihadystów w Mozambiku. Misjonarze apelują o pomoc dla uchodźców

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2020 07:06
Fundamentaliści z Państwa Islamskiego prowadzą ofensywę na północy Mozambiku. Atakują kościoły i każdego, kto nie godzi się na współpracę. Ich celem jest przejęcia władzy w regionie i utworzenia niezależnego państwa - pisze serwis "Vatican News".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska pomoc dla rodzinnego domu dziecka w Haliczu na Ukrainie

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2020 13:25
W Haliczu w obwodzie iwanofrankiwskim na Ukrainie, dzięki pomocy finansowej z Polski, odnowiono rodzinny dom dziecka. Budynek ucierpiał podczas czerwcowej powodzi. Od 2015 roku mieszkają tam rodziny przybyłe z Donbasu, gdzie toczą się działania wojenne.
rozwiń zwiń