X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Od niedzieli nowy rozkład jazdy PKP. Zobacz najważniejsze zmiany

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2020 07:34
W najbliższą niedzielę 13 grudnia wejdzie w życie nowy rozkład jazdy na kolei. Kolejarze zapowiadają skrócenie czasu podroży na niektórych trasach. Jedną z nich jest odcinek między Trójmiastem a Warszawą.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Martyn Jandula / Shutterstock.com

Jak mówi rzeczniczka PKP Intercity Katarzyna Grzduk, zostanie wykorzystana możliwość zwiększenia prędkości pociągów pendolino do 200 kilometrów na godzinę. Najszybsze pociągi PKP Intercity pokonają trasę ze stacji Warszawa Centralna do stacji Gdańsk Główny w 2 godziny 32 minuty. W tej chwili czas ten wynosi 2 godziny i 47 minut. Z efektów uzyskanych na tej trasie skorzystają również podróżni innych połączeń np. Kraków - Gdynia, Katowice - Gdynia, Rzeszów - Gdynia.

pociąg tory stock 1200.jpg
Bezpieczeństwo na kolei. O czym należy pamiętać?

Więcej pociągów

Na początku przyszłego roku po wielu latach zostaną przywrócone połączenia z Białegostoku i Bielska Podlaskiego do Hajnówki. Na niektórych trasach pojawi się także więcej pociągów. Chodzi między innymi o połączenia między Wrocławiem, a Katowicami, Krakowem i Poznaniem. Więcej pociągów pojawi się także na trasie Warszawa - Gdynia. Dzięki temu będzie ich w sumie 30 par.

Posłuchaj
00:51 10791686_1.mp3 Od niedzieli nowy rozkład jazdy na kolei (IAR)

W grudniu ponownie zostanie otwarta trasa z do Zakopanego. Bezpośrednim pociągiem będzie można dojechać do Zakopanego z Krakowa oraz między innymi z Gdyni i Warszawy. Na odcinku Chabówka - Zakopane podróżni będą mogli wygodniej skorzystać z przebudowanej stacji Sieniawa i zmodernizowanych peronów na przystankach.

Szczegóły nowego rozkładu jazdy dostępne na dworcach, na stronach internetowych przewoźników, a także na internetowym portalu pasażera.

pkr

Czytaj także

Ważna decyzja dla Podkarpacia. W regionie powstanie kolej aglomeracyjna

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2020 13:01
Na Podkarpaciu powstanie kolej aglomeracyjna. PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę na projekt i wykonanie prac w tym zakresie. Zmodernizowana sieć będzie gotowa w 2023 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dobre informacje dla podróżnych. PKP PLK zmodernizuje linię z Katowic do Zwardonia

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2020 13:48
Rozpoczęły się przygotowania do modernizacji linii kolejowej numer 139 z Katowic do granicy ze Słowacją. Zarządca krajowej sieci kolejowej, PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę na opracowanie studium wykonalności na odcinku Czechowice-Dziedzice - Bielsko-Biała - Żywiec - Zwardoń.
rozwiń zwiń