X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Sensowny plan zaczyna się od odwagi". Msza w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2020 22:12
- Być może przeżywamy najważniejszy Adwent naszego pokolenia - przywołał słowa jednego z dziennikarzy, podczas homilii w czasie comiesięcznej mszy świętej w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej w archikatedrze warszawskiej ksiądz prałat Bogdan Bartołd. W nabożeństwie uczestniczyli przedstawiciele rządu, parlamentarzyści, samorządowcy oraz mieszkańcy stolicy.
Ks. Bogdan Bartołd wygłosił homilię podczas mszy w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej
Ks. Bogdan Bartołd wygłosił homilię podczas mszy w intencji ofiar katastrofy smoleńskiejFoto: PAP/Tomasz Gzell

Proboszcz archikatedry ksiądz prałat Bogdan Bartołd w homilii podkreślił, że "każdy poważny plan zaczyna się od odwagi".

EN msza 1200.jpg
Rzecznik Episkopatu: dyspensa od uczestnictwa w Eucharystii nie jest zakazem pójścia na mszę św.

"Każdy plan musi wyjść z tego punktu"

- W czasach, gdy ziemia drży, gdy wojska na smokach latające krążą nad Polską, trzeba szukać otuchy, trzeba odbudowywać poczucie wspólnoty. Trzeba znaleźć w sobie odwagę. Bo to od odwagi wszystko się zaczyna. Każdy sensowny plan musi wyjść od tego punktu, odwagi - mówił kapłan.

Ksiądz proboszcz Bogdan Bartołd przywołał słowa świętego papieża Polaka. - Jan Paweł II na początku pontyfikatu powiedział "Nie lękajcie się, odwagi - zaznaczył duszpasterz.

Zobacz także:

Hołd dla zmarłej aktorki

Ksiądz prałat Bogdan Bartołd oddał także cześć i pamięć zmarłej przed kilku dni aktorce Katarzynie Łaniewskiej. - W czasach komunizmu, w czasach stanu wojennego, potem, po katastrofie smoleńskiej swoim talentem dawała nam nadzieję i otwierała na piękno nieprzemijające. Była też świadkiem Chrystusa w swoim pokornym przeżywaniu cierpienia - zaznaczył.

EN Katarzyna Łaniewska 1200 czb.jpg
"Twarda i z ogromnym poczuciem humoru". Halina Łabonarska wspomina Katarzynę Łaniewską

Kapłan dodał: "Pani Katarzyno, już nie będziemy mieli możliwości wysłuchania tu w katedrze warszawskiej pani mocnego i pełnego ekspresji głosu, przybliżającego nam perły polskiej poezji patriotycznej, ale wierzymy, że w duchowy sposób jest pani z nami i wspiera nas swoją modlitwą, będąc u Boga".

10 kwietnia 2010 roku w katastrofie samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, w tym para prezydencka - Lech i Maria Kaczyńscy. Delegacja zmierzała na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

jmo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Stenogram rozmowy Lecha Kaczyńskiego z bratem. Polska prokuratura odpowiada Rosji

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2020 15:19
Rosyjska Prokuratura Generalna oświadczyła, że wysłała do polskiego Ministerstwa Sprawiedliwości wniosek o stenogram rozmowy telefonicznej prezydenta RP prof. Lecha Kaczyńskiego z bratem, wicepremierem Jarosławem Kaczyńskim, przed katastrofą samolotu Tu-154M 10 kwietnia 2010 r. - W aktach sprawy prowadzonej przez PK nie ma nagrania ani stenogramu takiej rozmowy - poinformowała w środę rzecznik Prokuratury Krajowej Ewa Bialik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wspomnienie o aktorce teatralnej i filmowej Katarzynie Łaniewskiej

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2020 09:30
W nocy z niedzieli na poniedziałek zmarła aktorka Katarzyna Łaniewska, znana szerokiej publiczności m.in. z seriali "Plebania", "Czterdziestolatek" i "Gruby". Artystka była związana m.in. z warszawskimi teatrami: Polskim, Dramatycznym, Narodowym i Ateneum. Miała 87 lat.
rozwiń zwiń