X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Po kontrowersjach dot. wywiadu Lubeckiej Radio ZET zapowiada szkolenia ws. społeczności LGBT+

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2020 18:19
Po zamieszaniu dot. nominacji rozmowy Beaty Lubeckiej z Radia ZET z Michałem Sz. "Margot" do nagrody dziennikarskiej Grand Press, Radio ZET planuje rozpoczęcie szkoleń dla pracowników, które, jak mówił redaktor naczelny radiostacji, mają na celu "uzupełnienie słownictwa i poszerzenie wiedzy na temat wyzwań, przed jakimi stoją osoby LGBTQ+".
Studio Radia ZET
Studio Radia ZETFoto: Piotr Molecki/East News

Nie milkną echa wywiadu Beaty Lubeckiej z Michałem Sz. "Margot" na antenie Radia ZET. Rozmowa została nominowana do nagrody Grand Press, co oburzyło część dziennikarzy. "Nominacja cuchnie homofobią i transfobią, a nie ustanawia standardy dziennikarskie" - napisał Stanisław Skarżyński z "Gazety Wyborczej".

Ostatecznie organizator konkursu zdecydował o nieprzyznawaniu w tym roku nagrody w kategorii Wywiad.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
nagroda-GP-en-1200.jpg
"Żenada", "złe zachowanie". Kontrowersyjna decyzja organizatorów Grand Press

Radio ZET zorganizuje szkolenia dot. osób LGBT+

Jak poinformował redaktor naczelny Radia ZET Michał Celeda, sytuacja wokół nominacji do nagrody Grand Press za wywiad Beaty Lubeckiej skłoniła stację do "refleksji na temat debaty publicznej dotyczącej środowiska osób LGBTQ+".

- Byliśmy, jesteśmy i zawsze będziemy redakcją, która nade wszystko stawia na obiektywizm i rzetelne, merytoryczne dziennikarstwo. Poszanowanie wartości, różnorodności i praw mniejszości pozostaje poza jakąkolwiek dyskusją - mówił dziennikarz na łamach wirtualnemedia.pl.

Cel? "Uzupełnienie słownictwa, poszerzanie wiedzy"

Michał Celeda dodał, że "mając na uwadze opinie dotyczące przywołanej rozmowy i żeby uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości", stacja zdecydowała się, by przeprowadzić specjalne szkolenia. Będą one miały na celu "uzupełnienie słownictwa i poszerzenie wiedzy na temat wyzwań, przed jakimi stoją osoby LGBTQ+".

- Chcemy w ten sposób wesprzeć nasze dziennikarki i dziennikarzy w obiektywnym, rzetelnym i adekwatnym relacjonowaniu rzeczywistości związanej z tym środowiskiem - podkreślił redaktor naczelny Radia ZET w rozmowie z portalem.

ms, wirtualnemedia.pl

Czytaj także

Piasecki kontra Wroński w twitterowym starciu. Poszło o Grand Press i Lubecką

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2020 13:55
Afera związana z nieprzyznaniem nagrody Beacie Lubeckiej w konkursie Grand Press przybiera na sile. Na Twitterze doszło do ostrej wymiany zdań pomiędzy dwoma dziennikarzami - Pawłem Wrońskim z "Gazety Wyborczej" i Konradem Piaseckim z TVN24. Nie zabrakło personalnych ataków.
rozwiń zwiń