X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wulgarne parodie kolęd podczas protestu Strajku Kobiet. Ks. Wachowiak: upadek totalny

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2020 10:03
Zwolennicy Strajku Kobiet sprofanowali teksty kolędy podczas demonstracji w Poznaniu. "Gdy nasza siostra aborcję robiła, z wielkim przestrachem leki zamówiła. Li li li li laj, nie bój się, kochana..." - śpiewano. W tekstach przerobionych pieśni było pełno wyzwisk i wulgaryzmów.
Demonstracja Strajku Kobiet w Lubliniezdj. ilustracyjne
Demonstracja Strajku Kobiet w Lublinie/zdj. ilustracyjneFoto: PAP/Wojtek Jargiło
Projekt bez tytułu 1200.jpg
Strajk Kobiet publikuje ilustracje płonących kościołów. Kluzik-Rostkowska: to nie żadna przemoc

Do manifestacji doszło na Pl. Wolności w Poznaniu. Happening odbył się pod obrazoburczym hasłem "Aborcję na życzenie ześlij nam, panie".

Czytaj także:

W pewnym momencie demonstracja przybrała formę specyficznego "kolędowania". Zgromadzeni na placu zaczęli parodiować teksty polskich kolęd. Na melodię "Cicha noc" śpiewano: "Głośna noc, wściekła noc, postrach niesie ludziom wszem! Tłumy kobiet na ulicy, wara od mojej macicy, jawa to czy sen?".

Nie zabrakło profanacji pieśni "Bóg się rodzi": "W bólu rodzić nie będziemy. Dzieci chorych i niechcianych! Choć od lat protestujemy, wszystko jak grochem o ścianę!" - śpiewano. "Gdy nasza siostra aborcję robiła, z wielkim przestrachem leki zamówiła. Li li li li laj, nie bój się kochana..." - słyszymy.

Skałka 1200 screen.jpg
Pioruny i hasła proaborcyjne. Kolejne dewastacje kościołów w Krakowie

"Szyderstwa z wiary w Chrystusa"

Internauci nie kryją oburzenia. Ks. Daniel Wachowiak stwierdził, że "szyderstwa z wiary w Chrystusa i pogarda do życia" to "upadek totalny".

twitter.com/tvp.info
pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Wszelkimi dostępnymi metodami tworzą aurę rewolucyjnej agresji". Semka o protestach Strajku Kobiet 

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2020 10:57
- Marta Lempart musi dostarczać swoim demonstrantkom dowody potwierdzające słuszność swojej pozycji lidera. To bardzo często powoduje radykalizację - zauważył na antenie Polskiego Radia 24 Piotr Semka, publicysta tygodnika "Do Rzeczy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Motywacja do udziału w protestach spada. To naturalne". Prof. Domański o Strajku Kobiet

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2020 14:10
- Takie wystąpienia, demonstracje spontaniczne, realizowane "ad hoc" mają to do siebie, że po jakimś czasie zanikają. Nie zanikałyby, gdyby stała za tym jakaś siła polityczna, w postaci partii - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Henryk Domański, komentując coraz mniejszą intensywność protestów organizowanych przez Strajk Kobiet.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zmutowane działania KOD-u". Dr Kawęcki o manifestacjach Strajku Kobiet

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2020 11:00
- Historia Polski daje jednoznaczną odpowiedź. W naszej tradycji rewolucja to działanie skazane na klęskę - podkreślił na antenie Polskiego Radia 24 dr Krzysztof Kawęcki, politolog i historyk.
rozwiń zwiń