X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"To pułapka sprzeczna ze stanowiskiem Polski". Saryusz-Wolski reaguje na wypowiedź Gowina

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2020 16:02
Europoseł PiS Jacek Saryusz-Wolski odniósł się na Twitterze do słów Jarosława Gowina o możliwej deklaracji interpretacyjnej. Według europosła PiS, taka deklaracja do rozporządzenia ws. wiązania budżetu UE z praworządnością, które nie ma mocy prawnej "jest pułapką negocjacyjną".
Jacek Saryusz-Wolski
Jacek Saryusz-WolskiFoto: East News/Aurore Belot

W czwartek wicepremier Jarosław Gowin pojawił się w Brukseli, gdzie spotkał się z komisarzami unijnymi. Rozmawiał z nimi m.in. na temat unijnego budżetu i funduszu odbudowy. Na konferencji przekonywał, że możliwy jest kompromis ws. budżetu UE i mechanizmu warunkowości. - Nawet jeżeli nie w formie otwarcia na nowo dyskusji nad kształtem tego rozporządzenia, to w postaci wiążących deklaracji interpretacyjnych - powiedział.

morawiecki free 663.jpg
Premier dla niemieckiego dziennika: UE przypomina małżeństwo w kryzysie

Na ten pomysł zareagował na Twitterze Jacek Saryusz-Wolski. "Deklaracja interpretacyjna do bezprawnego/łamiącego TUE rozporządzenia ws warunkowania budżetu tzw praworządnością, potwierdzona przez RE, która wg art 15 TUE nie pełni roli prawodawczej, nie ma żadnej mocy prawnie wiążącej, jest pułapką negocjacyjną, sprzeczną ze stanowiskiem PL" - napisał europoseł PiS.

"Bruksela musi postępować zgodnie z traktatami"

W czwartek Jacek Saryusz-Wolski powiedział Polskiemu Radiu, że Bruksela w sprawie budżetu UE musi postępować zgodnie z traktatami. - Toczy się gra negocjacyjna w sprawie pakietu budżetowego, a informacje dotyczące ograniczenia prowizorium na przyszły rok to jej element - zaznaczył europoseł. 

Czytaj również:

To właśnie pakiet budżetowy będzie jednym z głównych tematów zaplanowanego na 10 i 11 grudnia szczytu z udziałem przywódców Unii Europejskiej. Polska i Węgry są przeciw możliwości wstrzymywania unijnych funduszy w przypadku braku praworządności. - Nie możemy przyjąć rozporządzenia dotyczącego powiązania środków unijnych z kwestią praworządności w obecnym kształcie. To stanowisko się nie zmienia - powiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że rozporządzenie zaproponowane przez prezydencję UE "łamie traktaty europejskie".

IAR, dz

Czytaj także

"W dyplomacji rozmowy kuluarowe są bardzo ważne". Magdalena Sroka o wizycie Jarosława Gowina w Brukseli

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2020 09:24
- Wicepremier rozmawiał o przyszłości polskich przedsiębiorców, ale także o tematach unijnego budżetu w poszukiwaniu kompromisu - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 poseł Magdalena Sroka (Porozumienie). Gościem audycji "Dwie strony" była również poseł Lewicy Karolina Pawliczak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jako odpowiedź na weto budżetu Soros proponuje Europie wieczne zadłużenie. Zareagował premier Słowenii

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2020 12:24
Według kontrowersyjnego finansisty George'a Sorosa najlepszą radą na obejście weta Polski i Węgier jest wyemitowanie przez UE obligacji wieczystych. Pożyczony w ten sposób przez Unię od światowej finansjery kapitał nigdy nie podlegałby spłacie, należne byłyby za to roczne odsetki - wieczyście. Na taką propozycję zareagował premier Słowenii Janez Janša stwierdzając, że doprowadziłoby to do zniszczenia UE. "Trzymaj się z dala od Europy" – napisał na Twitterze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie zgadzamy się na wywracanie porządku UE". Premier odrzuca powiązanie budżetu z praworządnością

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2020 13:25
- Nie możemy przyjąć rozporządzenia dotyczącego powiązania środków unijnych z kwestią praworządności w obecnym kształcie. To stanowisko się nie zmienia - powiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że rozporządzenie zaproponowane przez prezydencję UE "łamie traktaty europejskie".
rozwiń zwiń