X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Nie jestem rewolucjonistą". Czarnek zapewnia, że radykalnych zmian w szkołach nie będzie

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2020 08:30
- Media próbują ze mnie zrobić rewolucjonistę, a ja jestem wolnościowcem i żadnych radykalnych zmian w szkole nie będzie - powiedział w wywiadzie dla "Polska Times" minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
Przemysław Czarnek
Przemysław CzarnekFoto: Bartlomiej Wojtowicz/REPORTER
  • Minister edukacji i nauki dla "Polska Times": jestem do bólu tolerancyjny
  • Czarnek mówił w wywiadzie m.in. o postępowaniach dyscyplinarnych prowadzonych wobec nauczycieli akademickich
  • Poinformował, że obecnie toczy się dwadzieścia kilka postępowań dyscyplinarnych i wyjaśniających, typowo światopoglądowych, wobec naukowców o poglądach konserwatywnych, tymczasem nie ma żadnego postępowania wobec osób z przeciwnej strony

Minister zapytany, jak ma wyglądać zapowiedziany przez niego "pakiet wolnościowy" dla uczelni wyjaśnił, że będzie to urzeczywistnienie art. 25 ust. 2 Konstytucji, który gwarantuje każdemu prawo do głoszenia światopoglądu, "bez względu na to, czy ten światopogląd jest lewicowo-liberalny, konserwatywny, centrowy czy jakikolwiek inny".

- Oczywiście w granicach prawa, zwłaszcza art. 13 Konstytucji RP - zastrzegł.

Czarnek free kongres tt-1200.jpg
Czarnek: nie prowadzę kontroli nauczycieli uczestniczących w protestach

"Każdy ma prawo głosić swoje poglądy"

Zapytany o list rektorów uczelni zrzeszonych w Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, głoszący, że "nie ma konieczności, dla obrony wolności akademickich, tworzenia specjalnych regulacji prawnych i nowych ciał ingerujących w autonomię uczelni", Czarnek odpowiedział: "autonomia uczelni nie może polegać na tym, że ściga się światopogląd konserwatywny, a nie ściga się lewicowego albo odwrotnie".

- Każdy ma prawo głosić swoje poglądy i za to nie może być karany dyscyplinarnie. I chcę, żeby to było zapisane w ustawie. Nie oznacza to, że nie będzie żadnych postępowań dyscyplinarnych. Jeśli ktoś kogoś obrazi, to oczywiście może to się stać przedmiotem postępowania dyscyplinarnego - zaznaczył minister.

Czytaj także:

Zapewnił też, że nie będzie żadnych radykalnych zmian w oświacie. - Media próbują ze mnie zrobić rewolucjonistę, a ja jestem wolnościowcem (...) O liście lektur zawsze można dyskutować. Decydować będę jednak nie ja sam, ale zespół ekspertów - stwierdził odnosząc się do zapowiedzi dopisania do lektur szkolnych dzieł Jana Pawła II.

Zapytany, co powiedziałby osobom, które sprzeciwiają się jego nominacji i tym, które podpisały się pod wnioskiem o jego odwołanie, Czarnek stwierdził, że żyjemy w wolnym kraju, a te osoby mają do tego prawo. - Przyzwoitość nakazuje jednak przy tym nie kłamać, nie oczerniać i nie wykrzykiwać publicznie wulgaryzmów. A o dymisji decyduje premier - powiedział Czarnek.

ks

Czytaj także

"Obrzydliwa i niezwykle czytelna". Czarnek o próbie desakralizacji św. Jana Pawła II

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2020 21:11
Więcej świętego Jana Pawła II, kluczowej roli Kościoła, Solidarności Walczącej i żołnierzy wyklętych. To plan ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka na całkowite pozbycie się tzw. pedagogiki wstydu - podaje Onet.pl. Zdaniem ministra próba desakralizacji Jana Pawła II jest obrzydliwa i niezwykle czytelna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czarnek: w Polsce nie ma miejsca dla nauczycieli, którzy dają zły przykład uczniom

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2020 10:45
Przemysław Czarnek w RMF FM skomentował działania pedagogów, którzy uczestnicą w proaborcyjnych strajkach i zachęcają do tego swoich uczniów. - W Polsce nie ma miejsca dla nauczycieli, którzy dają zły przykład - stwierdził minister edukacji i nauki, doprecyzowując, że dotyczy to tych, którzy są wulgarni lub namawiają dzieci do protestów w czasie lekcji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przemysław Czarnek: "pakiet wolnościowy" będzie przedstawiony w grudniu

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2020 06:41
- "Pakiet wolnościowy", czyli nowelizacja Prawa o szkolnictwie wyższym i nauce, która ma zapewnić wolność nauki, będzie przedstawiony w grudniu. W kolejnych miesiącach rozpoczną się prace nad reformą PAN - zapowiedział w rozmowie z PAP minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
rozwiń zwiń