X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

KAS wykryła karuzelę VAT-owską. Skarb Państwa odzyskał ponad 50 mln zł

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2020 08:15
Mazowiecka Krajowa Administracja Skarbowa wykryła karuzelę VAT w obszarze handlu międzynarodowego. Kontrolowana spółka kupowała towar od zagranicznych dostawców. Następnie odsprzedawała go na niemieckim rynku i korzystała ze zwolnienia od podatku VAT.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: twitter.com/@KAS_GOV_PL
1200_CBA.jpg
Oszustwa podatkowe na kilkaset milionów złotych. "W proceder zamieszanych wiele podmiotów gospodarczych"

Jak poinformowała rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Warszawie kontrolowana przez mazowiecką KAS spółka kupowała towar od zagranicznych dostawców, który następnie odsprzedawała na niemieckim rynku, korzystała ze zwolnienia tych dostaw od podatku VAT.

Czytaj także:

- Kontrolujący ustalili, że istniała sieć zarejestrowanych firm, które faktycznie nie prowadziły działalności gospodarczej, a ich celem było wyłudzenie podatku VAT - powiedziała Justyna Pasieczyńska.

- Sprzedaż dla kontrolowanej spółki była fakturowana przez zarejestrowaną na terytorium Polski spółkę córkę podmiotu zagranicznego, która pełniła funkcję bufora, czyli firmy mającej wzmocnić wiarygodność fakturowanych transakcji. W gronie podmiotów funkcjonujących w ujawnionym łańcuchu fakturowania dostaw była krajowa spółka, która pełniła rolę tzw. znikającego podatnika, czyli firmy, która wystawiała "puste" faktury niedokumentujące faktycznych zdarzeń gospodarczych - tłumaczyła.

Wskazała, że faktury wystawiane przez znikającego podatnika stanowiły podstawę do odliczenia podatku naliczonego od należnego na kolejnych etapach rzekomego obrotu. - Przy czym znikający podatnik sam nie uiszczał podatku należnego wynikającego z wystawianych faktur - podała.

- KAS wykazała, że skontrolowana firma w latach 2013-2014 zaniżyła wartość podatku, uwzględniła w swoich rozliczeniach faktury VAT, z których podatek nie został odprowadzony do urzędu skarbowego. Naraziła Skarb Państwa na straty ponad 50 mln zł - podkreśliła.

Spółka złożyła korekty zeznań podatkowych i zapłaciła należny podatek VAT z odsetkami.

pb

Czytaj także

Karuzela VAT w obrocie wyrobami stalowymi. Cztery osoby z zarzutami

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2020 09:38
W wyniku śledztwa ABW cztery osoby usłyszały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i popełnienia przestępstw skarbowych. Grupa wyłudziła od Skarbu Państwa ponad 33 mln zł.
rozwiń zwiń