X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezydencka interwencja ws. stoków. Paweł Mucha: to rozmowy w trosce o polskich przedsiębiorców

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2020 09:56
- To naturalne, że prezydent Andrzej Duda rozmawia z wicepremierem Jarosławem Gowinem i podejmuje tematy dotyczące sytuacji polskich przedsiębiorców w wielu wymiarach - ocenił wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha, pytany o interwencję prezydenta ws. stoków narciarskich.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Alexander Rochau/Shutterstock.com

Chodzi o rozmowę telefoniczną Andrzeja Dudy z wicepremierem Gowinem, podczas której prezydent wyraził dezaprobatę wobec zamknięcia stoków. O całej sprawie poinformował w poniedziałek w rozmowie z Polsat News Jarosław Gowin. - To właśnie pan prezydent Duda zadzwonił do mnie od razu w poprzednią niedzielę i to on bardzo stanowczo powiedział mi, że nie zaakceptuje zamknięcia stoków. Zaapelował też, abym wypracował, wraz z branżą narciarską, specjalne procedury sanitarne, co też się stało i co umożliwiło otwarcie stoków - powiedział wicepremier.

narty bukowina pap 1200 .jpg
Znamy szczegóły otwarcia stoków narciarskich. Kto z kim w jednej gondoli?

"To normalne, że prezydent rozmawia o polskich przedsiębiorcach"

O to, czy ktoś z branży prosił prezydenta o wsparcie, wiceszef KPRP Paweł Mucha pytany był w środę na antenie Radia Zet. - Od wielu miesięcy głównym wyzwaniem, które jest przedmiotem zainteresowania pana prezydenta, są sytuacje związane z walką z pandemią - odparł Mucha. Jak dodał, w "rożnych sprawach" do prezydenta zwracają się "różne środowiska". - Chociażby w zeszłym tygodniu prezydent miał spotkania dotyczące czy to sytuacji polskiej kultury, czy z przedstawicielami branży przewozowej" - mówił.

Paweł Mucha z Kancelarii Prezydenta zaznaczył także, że Andrzej Duda pozostaje w stałym kontakcie z wicepremierem Gowinem. - Jest bardzo wiele rozmów pana prezydenta z wicepremierem Gowinem i one dotyczą tych spraw, które dzisiaj są w gestii ministra rozwoju czy ministra technologii. To są rzeczy normalne, naturalne, że prezydent rozmawia z panem premierem Gowinem i podejmuje tematy dotyczące sytuacji polskich przedsiębiorców w wielu wymiarach - stwierdził Mucha. - Ja rozumiem, że są określone złośliwości w przestrzeni publicznej, bardzo często takich polityków, których zasług szukam, jeśli chodzi o walkę z pandemią i nie znajduję - mówię tutaj zwłaszcza o politykach opozycji - powiedział wiceszef Kancelarii Prezydenta.

Czytaj także: 

Narciarskie plany Andrzeja Dudy

Prezydent znany jest ze swojego zamiłowania do szusowania na stoku. Na pytanie o plany związane z tą aktywnością w tym sezonie wiceszef KPRP odparł, że ich nie zna. - Nie mam takiej wiedzy, czy prezydent przewiduje jakiekolwiek aktywności w tej przestrzeni rekreacyjnej, ale powiem zupełnie szczerze: to jest trochę takie pytanie, jak to, czy ja zamierzam wyjść na spacer do lasu w wolnym czasie czy podjąć jakąś inną formę aktywności - powiedział Paweł Mucha.

Zgodnie z porozumieniem zawartym w ubiegłym tygodniu przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii oraz branżę narciarską stoki narciarskie i turystyczne mają być otwarte w sezonie zimowym 2020/21 przy ścisłym reżimie sanitarnym - tak aby zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom. Na stokach narciarskich ma obowiązywać limit osób - jedna osoba na 100 metrów, a w gondolach czy na krzesełkach nie mogą jeździć obcy sobie ludzie.

dz

Czytaj także

Burmistrz Zakopanego chce zmiany decyzji ws. ferii. Zapowiada oficjalny apel do rządu

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2020 09:30
Burmistrz Zakopanego Leszek Dorula chce w poniedziałek spotkać się z radą miasta i włodarzami ościennych gmin, aby wypracować wspólne stanowisko i apel do rządu o zmianę decyzji dotyczącej skumulowania ferii zimowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rzecznik resortu zdrowia: w ferie zostańmy w domu, otwarcie stoków raczej dla miejscowych

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2020 12:42
- Otwarcie stoków narciarskich ukierunkowałbym raczej dla osób zamieszkujących w pobliżu niż dla osób, które chciałyby się wybrać na ferie - powiedział we wtorek rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Ferie w tym roku spędzamy w domu - dodał.
rozwiń zwiń