X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Testy na COVID-19 u lekarza rodzinnego? Jest decyzja NFZ

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2020 16:05
Testy antygenowe mogą być od dziś wykonywane w gabinetach lekarzy rodzinnych. Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia wydał zarządzenie w tej sprawie.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/S_Photo

Rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz powiedział, że test antygenowy może być wykonany pacjentom, którzy mają objawy i przychodzą bezpośrednio do gabinetów lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej. Zastrzegł, że nadal można korzystać z teleporad.

- Nikt nie zamierza mówić lekarzom, że wszyscy objawowi pacjenci mają teraz przyjść od ośrodków zdrowia. Ale część pacjentów przychodziła i przychodzi do gabinetów lekarzy rodzinnych i część z nich może mieć COVID. Chodzi o to, żeby pacjentowi, który ma objawy, można było szybko, w ciągu 15 minut, ten test przeprowadzić - wyjaśnił Wojciech Andrusiewicz.

Niedzielski PAP-1200.jpg
Badania przesiewowe dla nauczycieli. Minister Niedzielski podał datę

Dwa miliony testów

Część testów została już przekazana do Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych i stacji pogotowia. Od środy wyniki testów antygenowych, które są cały czas na bieżąco raportowane, będą podawane w codziennych statystykach dotyczących zakażeń koronawirusem. Jak podaje Narodowy Fundusz Zdrowia do tej pory zostało zakontraktowanych 2 miliony testów antygenowych.

Posłuchaj
00:31 Testy antygenowe.mp3 Rzecznik MZ: od dziś testy antygenowe w gabinetach lekarzy rodzinnych (IAR)

 

dz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szybkie testy antygenowe na COVID-19. Ekspert: usprawnią diagnozę, wzrośnie wykrywalność

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2020 12:32
- Uznanie testów antygenowych jako pełnoprawnej metody stwierdzania zakażenia pozwoli na przebadanie większej liczby osób, efektem będzie duży wzrost notowanych zakażeń - powiedział pediatra, immunolog dr Paweł Grzesiowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szybkie testy na COVID-19. KE opublikowała swoje rekomendacje

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2020 17:25
Komisja Europejska opublikowała rekomendacje, dotyczące szybkich testów antygenowych na COVID-19 i wzajemnego ich uznawania. Zalecenia Komisji zostały opublikowane dzień przed wideokonferencją z udziałem przywódców 27 krajów Unii, na której pandemia ma być jednym z tematów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nadal najważniejsza jest izolacja". Prof. Kuchar o pandemii koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2020 12:42
- W przypadku COVID-19 kilkadziesiąt procent zakażeń ma charakter zupełnie bezobjawowy, i to jest problem - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Ernest Kuchar, specjalista chorób zakaźnych z WUM.
rozwiń zwiń