X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Pomóż potrzebującym. Rusza kolejna edycja akcji "Razem na Święta"

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2020 14:37
Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca uczniów i nauczycieli do udziału w kolejnej edycji akcji "Razem na Święta", której celem jest pomoc potrzebującym i budowanie więzi międzypokoleniowych. Akcja skierowana jest do szkół, przedszkoli i placówek polonijnych.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Syda Productions/shutterstock

Organizatorem akcji "Razem na Święta" jest Ministerstwo Edukacji Narodowej. Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii tegoroczna edycja będzie miała nieco odmienny charakter niż poprzednie. Resort edukacji podkreśla, że podejmowane działania powinny mieć bezpieczny charakter, konieczne jest zachowanie dystansu społecznego oraz postępowanie zgodnie z wytycznymi sanitarnymi.

"Jesteśmy jednak przekonani, że szczególnie w tym okresie wiele osób czeka na nasze wsparcie i zwykłe gesty życzliwości" - można przeczytać w informacji na temat akcji. "Chcemy, aby działania realizowane często w ramach szkolnych klubów i kół wolontariatu zostały wzmocnione w okresie przedświątecznym, kiedy szczególnie wiele osób czeka na pomoc i wsparcie. Zależy nam jednocześnie na budowaniu wspólnot i umacnianiu więzi międzypokoleniowych oraz kształtowaniu poczucia odpowiedzialności za drugą osobę" - podano.

Para prezydencka free andrzej duda agata duda prezydent pl-1200.jpg
Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Para prezydencka zachęca do udziału

Można pomóc na wiele sposobów

Ministerstwo Edukacji Narodowej podało przykłady działań, jakie można w tym roku zrealizować. Zaproponowano: wykonanie kartek z życzeniami świątecznymi i przekazanie ich sąsiadom (np. wrzucenie do skrzynek pocztowych), samodzielne przygotowanie słodkich upominków (np. pierniczków) i obdarowanie nimi sąsiadów albo osób potrzebujących z najbliżej okolicy, przygotowanie ozdób świątecznych dla osób z rodziny, najbliższej okolicy, przyjaciół. Podobnie jak w latach ubiegłych wśród aktywności znalazły się także: pomoc osobom chorym lub starszym w przedświątecznych zakupach, zorganizowanie zbiórki darów dla schroniska dla zwierząt, przygotowanie kartek dla kombatantów i rodaków na Kresach, wsparcie organizacji oferujących pomoc Polakom i Polonii za granicą. "Są to jedynie przykłady inicjatyw, które w okresie przedświątecznym mogą podejmować szkolne kluby i koła wolontariatu" - zaznaczono.

Wystarczy wypełnić ankietę

Aby wziąć udział w akcji, należy wypełnić ankietę zgłoszeniową widoczną w Strefie Pracownika w Systemie Informacji Oświatowej (zakładka "Ankieta"). Zgłoszenie przesyła dyrektor lub inna uprawniona przez niego osoba. Ma na to czas do 18 grudnia br., do godz. 23.59. Placówki polonijne, które są zainteresowane udziałem w akcji "Razem na Święta", proszone są o przesyłanie zgłoszeń za pośrednictwem Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą.

MEN zachęca także do dzielenia się inicjatywami przygotowanymi w ramach akcji "Razem na Święta" i publikowania informacji na stronach internetowych oraz profilach w mediach społecznościowych z oznaczeniem #RazemNaŚwieta. Wszystkie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe, które wezmą udział w akcji, otrzymają pamiątkowy dyplom. Tegoroczna edycja akcji "Razem na Święta" jest trzecią. W 2018 r. wzięli w niej udział uczniowie i nauczyciele z ponad 6 tys. placówek, a w 2019 r. z ponad 10 tys. Organizowali zbiórki darów dla potrzebujących, pomagali seniorom w przedświątecznych porządkach, odwiedzali osoby chore i samotne.

dz

Czytaj także

"Choinki Jedynki 2020". 13 450 złotych za podarunki z trzeciej licytacji!

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2020 11:55
Za nami już trzecia odsłona licytacji w ramach tegorocznych "Choinek Jedynki". Słuchacze Programu 1 Polskiego Radia wylicytowali tym razem podarunki od Romana Czejarka, Otylii Jędrzejczak, Filipa Laty, Małgorzaty Lazarek, Roksany Węgiel i Wiesława Ochmana. W dzisiejszych "Czterech porach roku" uzbieraliśmy kwotę 13 450 złotych. Dziękujemy!
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pandemia to dla nich szczególnie trudny czas". Prezydent apeluje o pomoc dla seniorów

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2020 12:48
- Do akcji Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów zgłosiło się ponad 10 tysięcy wolontariuszy, ale o wsparcie wystąpiło ponad 13 tysięcy seniorów. To pokazuje, że jest zapotrzebowanie na pomoc - powiedział we wtorek prezydent Andrzej Duda.
rozwiń zwiń