X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Program szczepień Polaków przeciw COVID-19. Dworczyk wskazał możliwą datę

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2020 09:30
- Jeżeli szczepionka na COVID-19 trafi do Polski na przełomie grudnia i stycznia, będziemy gotowi w styczniu do rozpoczęcia programu szczepień - mówił we wtorek szef KPRM Michał Dworczyk. Dodał, że szczegółowe informacje ogłosi w tym tygodniu premier Mateusz Morawiecki.
Michał Dworczyk
Michał DworczykFoto: Twitter

Szef KPRM został zapytany w TVN24, kiedy pierwszy polski pacjent zostanie zaszczepiony na COVID-19. - To przede wszystkim zależy od producentów i dostawców szczepionek. Zgodnie z ich deklaracjami, te szczepionki trafią na przełomie grudnia i stycznia do Polski. W tym tygodniu premier Mateusz Morawiecki ogłosi założenia programu szczepień, który się rozpocznie w Polsce niezwłocznie po tym, jak szczepionki zostaną do naszego kraju dostarczone - powiedział.

Czytaj więcej
szczepionka shutterstock joel bubble ben 1200.jpg
Na rynek wkroczy szczepionka od kolejnego producenta. Moderna chce zalegalizować swój produkt

Dodał, że zgodnie z deklaracjami producentów szczepionki powinny trafić do Polski na przełomie grudnia i stycznia. - Jeżeli tak się stanie, my będziemy gotowi w styczniu do rozpoczęcia całego programu szczepień - powiedział Michał Dworczyk pytany, czy szczepienia są możliwe już w styczniu.

Czytaj także:

Ferie i działanie stoków narciarskich

W kontekście poniedziałkowego wpisu premiera w mediach społecznościowych, który brzmi: "Wygrywamy z epidemią! Liczba zakażeń spada! Do czasu otrzymania szczepionki stosujmy to, co po prostu działa", Dworczyk został zapytany, czy będą zmiany w planach np. dotyczących kumulacji ferii. Szef KPRM odpowiedział, że nie ma takiej dyskusji. - Nie sądzę, żeby ona się pojawiła - dodał. - Mamy okres, kiedy pandemia cały czas jest groźna i nie możemy ryzykować zdrowiem i życiem Polaków - podkreślił.

Michał Dworczyk został też zapytany o poniedziałkową wypowiedź wicepremiera Jarosława Gowina, który stwierdził, że w poprzednią niedzielę zadzwonił do niego prezydent Andrzej Duda i "bardzo stanowczo" powiedział mu, że nie zaakceptuje zamknięcia stoków narciarskich. Według Gowina, prezydent zaapelował też, aby wypracował on "wraz z branżą narciarską, specjalne procedury sanitarne". - Co też się stało i co umożliwiło otwarcie stoków - dodał Gowin.

Czytaj więcej
Waldemar Kraska 1200.jpg
Wiceminister zdrowia: przestrzeganie obostrzeń to najlepszy prezent świąteczny dla naszych bliskich

W reakcji na tę wypowiedź szef KPRM stwierdził, że nie są to decyzje wicepremiera, a Rady Ministrów. - Nie znam tej wypowiedzi i o tyle wydaje mi się to niemożliwe, że wszystkie tego rodzaju decyzje są omawiane na rządowym zespole zarządzania kryzysowego, a potem w tej sprawie, w takich konkretnych ograniczeniach, to Rada Ministrów podejmuje rozporządzeniem decyzję - powiedział Michał Dworczyk.

jp

Czytaj także

Przygotowania rządu ws. szczepionki na COVID-19. Czerwińska: działania adekwatne, nie przedwczesne

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2020 12:52
Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Anita Czerwińska powiedziała, że premier Mateusz Morawiecki polecił przygotowanie całej infrastruktury do szczepień na COVID-19, aby system był gotowy, gdy ta szczepionka będzie dostępna. Jej zdaniem nie są to działania przedwczesne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: kupimy w najszybszym możliwym terminie maksymalnie dużą liczbę dawek szczepionki

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2020 23:35
Premier Mateusz Morawiecki napisał na Facebooku, że Polska w najszybszym możliwym terminie kupi maksymalnie dużą liczbę dawek szczepionki na COVID-19.
rozwiń zwiń