X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Program "Kultura w sieci" z nagrodą specjalną. Piotr Gliński: jego efekty zostały docenione

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2020 15:36
Program "Kultura w sieci" wyróżniony nagrodą specjalną "Strażnik Pamięci 2020". Przyznano ją za wsparcie realizacji projektów upowszechniających dorobek kultury poprzez narzędzia online.
Wicepremier, minister kultury Piotr Gliński ze statuetką Strażnik Pamięci 2020
Wicepremier, minister kultury Piotr Gliński ze statuetką "Strażnik Pamięci 2020"Foto: gov.pl

Odbierając nagrodę wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński podkreślił, że dzięki autorskiemu programowi resortu 80 milionów złotych zostało przeznaczone na 3500 projektów.

Wicepremier dodał, że ten pomysł narodził się w momencie, kiedy uderzyła pandemia i została zamknięta kultura, która musiała przenieść się do internetu.

Piotr Gliński zaznaczył, że w bardzo krótkim czasie do programu "Kultura w sieci" aplikowało 12 tysięcy osób i instytucji. Dodał, że tak jak w innych programach wsparcia w okresie pandemii, środki musiały zostać jak najszybciej przekazane twórcom, "by utrzymać instytucje, utrzymać ludzi". Wyjaśniał, że program łączył w sobie kilka wymiarów. - Z jednej strony był programem, który miał podtrzymać istnienie sektora i pomóc ludziom, którzy nie mogli zarabiać, a z drugiej strony był programem merytorycznym - powiedział. Dodał, że choć program na początku był krytykowany, jego efekty zostały później docenione.

shutterstock ministerstwo kultury i dziedzictwa narodowego free mkidn free 1200.jpg
Aktorzy, muzycy i naukowcy. Lista tegorocznych laureatów nagrody MKiDN

"Bez pamięci nie istnieją wspólnoty"

Minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu przyznał, że choć nowoczesne rozwiązania technologiczne, które z punktu widzenia zachowania najważniejszych wartości cywilizacyjnych są bardzo często krytykowane, mogą bardzo pomóc przy realizacji projektów dotyczących pamięci, zachowania tego, co najważniejsze. - Bez pamięci nie istnieją wspólnoty, nie jesteśmy społeczeństwem, nie jesteśmy narodem, a w sieci może być ona odnajdywana - powiedział wicepremier. Przypomniał, że w resorcie realizowanych jest wiele projektów online, jak chociażby wirtualne zwiedzanie instytucji kultury.

Kapituła Nagrody "Strażnik Pamięci" od siedmiu lat wyróżnia osoby i instytucje, które w szczególny sposób przyczyniają się do przechowywania i przywracania pamięci o ważnych postaciach i wydarzeniach z historii Polski. W tym roku laureatem nagrody w kategorii "Twórca" został profesor Wojciech Roszkowski, a w kategorii "Instytucja" tytuł "Strażnika Pamięci" otrzymała Fundacja Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris. Kapituła wyróżniła też PGE Polską Grupę Energetyczną, przyznając spółce nagrodę w kategorii "Mecenas".

Czytaj także:

Przyznano także nagrodę specjalną Instytutu Współpracy Polsko-Węgierskiej imienia Wacława Felczaka pod patronatem tygodnika "Do Rzeczy", czyli "Nagrodę Dla Strażnika Wartości", którą otrzymała ambasador Węgier Orsolya Zsuzsanna Kovacs.

pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Na tle światowym czy europejskim jest bardzo przyzwoite". Piotr Gliński o wsparciu dla kultury

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2020 16:59
Wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu profesor Piotr Gliński podkreślił, że polskie wparcie dla sektora kultury na tle światowym czy europejskim jest bardzo przyzwoite. Podczas konferencji w Zamku Królewskim w Warszawie tłumaczył też, że to wsparcie jest wielorakie i podtrzymuje funkcjonowanie instytucji. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fundusz Wsparcia Kultury. Piotr Gliński: zakwestionowano reguły, więc musimy się cofnąć

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2020 21:43
- Jeśli zakwestionowano reguły - które nam się wydawały najprostsze, ale zderzyły się z innymi oczekiwaniami - to musimy się cofnąć - ocenił w poniedziałek wstrzymanie wypłat z Funduszu Wsparcia Kultury (FWK) wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kultura jest elementem gospodarki". Gliński o Funduszu Wsparcia Kultury

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2020 07:28
- Fundusz Wsparcia Kultury to jeden z programów wsparcia gospodarki i obrony miejsc pracy, a kultura jest ważnym sektorem gospodarczym. Nie mylmy go z programami mecenatu państwa czy z programami socjalnymi, bo nie oceniamy tu wartości – mówi "Gazecie Polskiej" minister kultury Piotr Gliński.
rozwiń zwiń