"Doszliśmy do poziomu gorszego niż Związek Radziecki". Przemysław Czarnek o działaniach UE

2020-11-27, 11:11

"Doszliśmy do poziomu gorszego niż Związek Radziecki". Przemysław Czarnek o działaniach UE
Przemysław Czarnek. Foto: Twitter/Ministerstwo Edukacji Narodowej

- Jeśli Europa martwi się o atlas antykoncepcji, o tzw. prawo do aborcji, czyli prawo do zabijania, a nie martwi się o to, że Europejczycy się nie rodzą, to jesteśmy w kulminacyjnym momencie cywilizacji śmierci - powiedział w piątek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Na antenie TVP info minister Czarnek pytany był, gdzie w prawnych przepisach wspólnot znajduje się zapis mówiący, że można warunkować wypłacanie pieniędzy unijnych - z przestrzeganiem bądź nie - praworządności przez unijnych urzędników.

Szef resortu edukacji powiedział, że obecna wizja Unii Europejskiej jest obrazem "cywilizacji śmierci", przed którym przestrzegał przez cały swój pontyfikat papież Jan Paweł II. - Można powiedzieć, że dzisiaj mamy kulminacyjne momenty cywilizacji śmierci - podkreślił minister Czarnek.

Powiązany Artykuł

fogiel_663.png
Radosław Fogiel: Parlament Europejski strzelił sobie w kolano

- Jeśli Europa martwi się o atlas antykoncepcji, o tzw. prawo do aborcji, czyli prawo do zabijania, a nie martwi się o to, że Europejczycy się nie rodzą, to jesteśmy w kulminacyjnym momencie cywilizacji śmierci, ale ta cywilizacja śmierci jest możliwa, dlatego, że ci Europejczycy dzisiaj to są neomarksiści i postmoderniści - ludzie, którzy wyrastają swoją ideologią dokładnie z tego samego korzenia marksistowskiego, co komunizm, bolszewizm i narodowy socjalizm niemiecki - wyjaśnił szef resortu edukacji.

"Neomarksiści, którzy nas nie tolerują"

Powiedział, że wyznawcy tych ideologii "nie znają pojęcia prawdy". - Co więcej, oni prawdę wyrzucili z relacji pomiędzy osobami. Prawda nie jest dziś kryterium oceny w jakichkolwiek relacjach. Oni prawdę negują - mówił minister. Zwrócił jednocześnie uwagę, że ci sami ludzie uznają za fałsz to, kiedy zarzuca się im mówienie nieprawdy. - Czyli wtedy, kiedy my ich w jakikolwiek sposób negujemy mówiąc o tym, co to jest naprawdę praworządność - dodał.

Przemysław Czarnek podkreślił, że "prawa człowieka to jest prawo do życia, a nie prawo do śmierci, do zabijania". - Jeśli o tym mówimy, to wtedy głoszą, że ich prześladujemy i jesteśmy pociągani do odpowiedzialności - zwrócił uwagę szef resortu edukacji.

W ocenie ministra "doszliśmy w Europie do poziomu gorszego, niż Związek Radziecki i komunizm". - W ZSRR byli urzędnicy, którzy robili wszystko pod dyktat marksistów, ale nie wierzyli w marksizm, a ci ludzie, o których dziś słyszymy - oni ślepo w niego wierzą - są neomarksistami, postmodernistami, którzy nas kompletnie nie tolerują - powiedział Przemysław Czarnek.

Czytaj także:

"To jest nasze prawo"

Zaznaczył, że jeśli chodzi o kwestie praworządności "to sprawa jest ewidentnie prosta". - W XIX wieku dwóch niemieckich teoretyków prawa Friedrich Julius Stahl i Robert von Mohl wymyślili rechtsstaat - Von Mohl materialną koncepcję prawa, praworządności, a Stahl formalną. Ta ostatnia się skompromitowała w czasie II wojny światowej, kiedy Niemcy bazowali na sztywnej literze prawa, a materialną, czyli kryterium, które ma ocenić, czy w danym państwie przestrzega się wolności człowieka w ogóle mają za nic, jeżeli nawołują do prawa do zabijania, do antykoncepcji, a nie nawołują do prawa do życia - wyjaśnił szef resortu edukacji.

Powiązany Artykuł

przyłębska 1200 pap.jpg
Prezes TK: rezolucja PE to próba ingerowania w wewnętrzne i nieobjęte traktatami zagadnienia ustrojowe Polski

Zwrócił uwagę, że "Unia Europejska nie ma w ogóle kompetencji do tego, żeby badać zgodność polskiego prawa niższego rzędu z polską Konstytucją". - To jest nasze prawo i tego się trzymajmy, bez względu ile bzdur jeszcze usłyszymy z usta tzw. Europejczyków reprezentujących w Brukseli cywilizację śmierci - oświadczył minister Czarnek.

Podkreślił, że żądanie powiązania dostępu do środków unijnych z tzw. praworządnością jest sprzeczne z prawem unijnym oraz interesem Polski i Węgier.

jp

Polecane

Wróć do strony głównej