X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Środki dla tych, którzy najbardziej zasługują". W Senacie nowelizacja ustawy covidowej dot. służby zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2020 16:11
W Senacie debatowano nad nowelizacją niektórych ustaw w związku z przeciwdziałaniem sytuacjom kryzysowym związanym z wystąpieniem COVID-19. Określa ona zasady przyznawania wyższego wynagrodzenia dla tych pracowników służby zdrowia, którym polecono wykonywanie świadczeń w związku z epidemią, a nie wszystkim w nią zaangażowanym.
Sala obrad Senatu
Sala obrad SenatuFoto: PAP/Mateusz Marek

Senacka komisja zdrowia opowiedziała się za odrzuceniem nowelizacji, o czym podczas debaty mówiła jej przewodnicząca Beata Małecka-Libera z Koalicji Obywatelskiej. Dodała, że regulacja odbiera prawo do dodatkowego wynagrodzenia pracownikom medycznym, którzy od początku epidemii "stoją w pierwszym szeregu".

Motywować i wynagradzać

mid-epa08840323 (1).jpg
Będą ulgi dla osób oddających osocze. Premier zdradził szczegóły

W imieniu wnioskodawców - posłów Prawa i Sprawiedliwości - głos zabrał poseł Jacek Żalek. Powiedział, że dzięki nowelizacji ustawy "środki trafią do tych pracowników służby zdrowia, którzy najbardziej na to zasługują". Dodał, że środki te "mają służyć do tego, żeby motywować, wynagradzać tych, którzy rzeczywiście ponoszą ten trud i ogromny ciężar niesienia pomocy pacjentom covidowym".

Posłuchaj
00:18 se2.mp3 Poseł Jacek Żalek: nie każdy pracuje na linii walki z covidem (IAR)

 

Czytaj także:

Wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski przypomniał, że podczas prac nad - jak się wyraził - "ustawą matką" deklarował, iż niezwłocznie po jej przyjęciu, minister zdrowia zwiększy wynagrodzenia pracowników bezpośrednio zaangażowanych w walkę z epidemią do poziomu tego, co zostało przedłożone w projekcie ustawy covidowej, czyli do poziomu 200 procent. Przypomniał, że takie polecenie zostało już podpisane przez ministra zdrowia.

Niedzielski PAP-1200.jpg
Testy antygenowe w podstawowej opiece zdrowotnej? Minister zdrowia wyjaśnia

Podwójne wynagrodzenie

Pod koniec października Sejm - wbrew stanowisku rządu - poparł poprawkę Senatu przyznającą podwójne wynagrodzenie wszystkim pracownikom ochrony zdrowia zaangażowanym w leczenie chorych na COVID-19 lub podejrzanych o zakażenie.

Autorzy nowelizacji - posłowie Prawa i Sprawiedliwości - argumentowali, że chodziło o naprawienie błędu legislacyjnego związanego z przyjęciem senackiej poprawki rozszerzającej grono osób uprawnionych do stuprocentowego dodatku.

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Rząd przedstawił plan, są czytelne zasady". Sebastian Gajewski o walce z koronawirusem

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2020 09:15
- Bardzo ważne jest to, żeby rząd w ciągu stu dni, które objął planem już tych kryteriów, decyzji nie zmieniał - powiedział w Polskim Radiu 24 Sebastian Gajewski z Instytutu im. Ignacego Daszyńskiego. Gośćmi "Debaty Poranka" byli także Maciej Kożuszek z "Gazety Polskiej" i Jerzy Mosoń z Fundacji Fibre.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wsparcie dla gospodarki w dobie pandemii. Premier: nie zostawiliśmy pracowników i przedsiębiorców samych sobie

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2020 10:15
- Od 9 miesięcy zmagamy się ze skutkami pandemii nie tylko w obszarze zdrowotnym, ale także gospodarczym. Nasze instrumenty walki z kryzysem przynoszą rezultaty. Mamy światełka w tunelu pod względem bezrobocia i aktywności ekonomicznej - to są dobre wskaźniki - powiedział premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń