X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Miliard złotych na podwyżki dla pracowników uczelni. Resort przygotowuje rozporządzenie

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2020 16:52
- Pracownicy uczelni zatrudnieni w publicznych szkołach wyższych otrzymają sześcioprocentowe podwyżki wynagrodzenia z wyrównaniem od października br. - poinformował minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Na podwyżki resort nauki przeznaczy w tym i w kolejnym roku łącznie miliard złotych.
Ministerstwo Edukacji i Nauki chce przeznaczyć w 2020 roku 200 mln zł, w roku 2021 r. 800 mln zł na podwyżki dla nauczycieli akademickich
Ministerstwo Edukacji i Nauki chce przeznaczyć w 2020 roku 200 mln zł, w roku 2021 r. 800 mln zł na podwyżki dla nauczycieli akademickichFoto: SZYMON BLIK/REPORTER

1200_Czarnek_MNiSW.png
"Miejsce kształtowania osobowości młodego człowieka". Czarnek o istocie szkolnictwa wyższego

Podwyżka z wyrównaniem

- W 2020 roku przeznaczamy na ten cel 200 mln zł, w roku 2021 r. będzie to 800 mln zł - powiedział Przemysław Czarnek. Dodał, że łącznie jest to ponad 20-procentowa podwyżka w stosunku do roku 2016. Nowa podwyżka ma być wypłacana z wyrównaniem za okres od 1 października br. 

Rozporządzenie podnoszące wynagrodzenie nauczycieli akademickich o 6 proc., jest obecnie przygotowywane w resorcie nauki.

Czytaj także: 

Minister wyjaśnił, że środki te zasilą pulę subwencji przeznaczonej dla uczelni, zaś ich rozdysponowaniem zajmą się rektorzy. 

Środki zabezpieczone w lutym

O "trzyletnim procesie podwyżek na uczelniach" mówił w lutym 2019 r. ówczesny minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Wyraził wówczas nadzieję, że przy sumowaniu pozwoli to w ciągu trzech lat podnieść wynagrodzenie na uczelniach mniej więcej o jedną trzecią. W lutym 2020 r. Gowin potwierdził, że resort zabezpieczył środki na ten cel. - Nie będzie to transza tak wysoka, jak na to liczyłem - ale będzie. Wynagrodzenia na uczelniach wzrosną o ok. 6 proc. - zapowiedział wówczas Jarosław Gowin. Podwyżki miały być wypłacane z wyrównaniem od stycznia.

W połowie stycznia br. sejmowa Komisja Edukacji, Nauki i Młodzieży pozytywnie zaopiniowała projekt budżetu państwa na 2020 r. w części dotyczącej szkolnictwa wyższego i nauki oraz Polskiej Akademii Nauk. Ówczesny wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Sebastian Skuza zapewnił wówczas, że podwyżki są przewidziane, a przeznaczona jest na to rezerwa w kwocie niemal 802 mln zł. Wiceszef resortu przypomniał też, że pod koniec 2019 r. zrównano minimalne wynagrodzenia na uczelniach z instytutami PAN.


mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wojciech Murdzek: powinniśmy patrzeć szerzej i być dumni z osiągnięć polskich naukowców

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2020 08:43
- Oni w wymiarze międzynarodowym nie ustępują swoim koleżankom i kolegom z całego świata - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Wojciech Murdzek, minister nauki i szkolnictwa wyższego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Nalaskowski: przez ustawiczne reformowanie zaniedbano kształt szkoły

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2020 11:30
- Szkoła powinna wymagać, jednak w dzisiejszych czasach zamienia się powoli w wesołe miasteczko podlizujące się uczniom, obawia się rodziców, chowa głowę w piasek przed każdym ważnym problemem - powiedział pedagog, prof. Aleksander Nalaskowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Janowski o sytuacji na uniwersytetach: wyszliśmy z jednego totalitaryzmu i wpadamy w drugi

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2020 16:35
- Nie ma sytuacji, w której życie osobiste jest zagrożone, ale teraz występują te same tendencje, co za komunizmu - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Zbigniew Janowski, filozof i pracownik naukowy, który od 35 lat mieszka w Stanach Zjednoczonych.
rozwiń zwiń