X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

NFZ zapłaci więcej za opiekę nad mniej samodzielnymi pacjentami z COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2020 16:22
- Zaproponowaliśmy wyższe finansowanie dla pacjentów z koronawirusem, których można uznać za mniej samodzielnych i którzy wymagają większej opieki - powiedział w środę p.o. prezesa NFZ Filip Nowak. - Świadczeniodawca obsługujący izolatorium będzie miał gwarancję odpowiedniego finansowania, a pacjent, który będzie korzystał z takiej opieki w izolatorium, będzie miał pewność, że ta opieka będzie prawidłowa i bezpieczna - dodał. 
NFZ będzie płacił więcej za opiekę nad mniej samodzielnymi chorymi z domów opieki i zakładów opiekuńczo-leczniczych
NFZ będzie płacił więcej za opiekę nad mniej samodzielnymi chorymi z domów opieki i zakładów opiekuńczo-leczniczychFoto: PAP/EPA/ALBERTO ESTEVEZ

Filip Nowak na konferencji prasowej w Warszawie podkreślił, że NFZ stara się dostosować mechanizmy finansowe do zmieniającej się sytuacji związanej z pandemią i w związku z tym wprowadzany jest pewien pakiet rozwiązań poprzez zarządzenie prezesa Funduszu. - I to będzie m.in. rozszerzenie grupy świadczeniodawców, którzy będą mogli stosować testy antygenowe o ratowników medycznych - wskazał.

kraska en 1200.jpg
Strategia walki z koronawirusem. Wiceminister zdrowia: włączyliśmy całą służbę zdrowia

"Gwarancja odpowiedniego finansowania"

- Drugą taką zmianą jest rozszerzenie działalności i poprawa finansowania opieki nad zakażonymi pacjentami, którzy dotychczas byli pensjonariuszami domów opieki i zakładów opiekuńczo-leczniczych. Obserwujemy, że zakażenia niestety nie omijają tych placówek. W związku z tym, zaproponowaliśmy dodatkowe, wyższe finansowanie dla pacjentów, którzy w skali oceny samodzielności pacjenta mogą być uznani za mniej samodzielnych, czyli wymagających większej opieki - zaznaczył szef NFZ.

Czytaj także: 

Filip Nowak wyjaśnił, że Minister Zdrowia podpisał rozporządzenie, które gwarantuje zabezpieczenie pielęgniarskie i opiekę całodobową dla pacjentów, którzy w skali Barthel (międzynarodowej skali powszechnie stosowanej w ocenie sprawności chorego i jego zapotrzebowania na opiekę) osiągają mniej niż punktów, czyli którym trzeba pomagać w codziennych czynnościach. - Stawka, która standardowo wynosi 220 zł za opiekę nad takimi pacjentami w izolatoriach, wobec pacjentów wymagających większej opieki będzie odpowiednio wynosiła 270 zł bądź 330 zł - przyznał.

- To oznacza, że świadczeniodawca obsługujący izolatorium, będzie miał gwarancję odpowiedniego finansowania, ale co ważniejsze: pacjent, który będzie korzystał z takiej opieki w izolatorium, będzie miał pewność, że ta opieka będzie prawidłowa i bezpieczna - ocenił.

Nowe wyceny dla izolatoriów

Dodał, że zmienią się także stawki za gotowość funkcjonowania izolatorium. Są to często placówki zorganizowane np. w sanatoriach, które zawiesiły swoją działalność. Więc ta gotowość jest odpowiedzią na utracone przychody, których nie mogą generować te placówki - mówił Filip Nowak. 

mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ekspert: konieczne jest zoptymalizowanie sił ludzkich w walce z COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2020 12:52
- Na froncie walki z epidemią jest cały personel medyczny, bo COVID-19 wpływa wprost także na leczenie innych chorób. Przy ograniczonej liczbie personelu medycznego konieczna jest optymalizacja tych zasobów, które mamy, bo kolejne szpitale tymczasowe mogą mieć problem z zapewnieniem kadry - powiedział prof. Paweł Ptaszyński z Centralnego Szpitala Klinicznego UM w Łodzi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Żądamy wypłaty obiecanych wynagrodzeń za walkę z COVID-19". Pielęgniarki nie wykluczają strajku

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2020 00:09
- Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych rozpoczął przygotowania do sporów zbiorowych w całym kraju – przekazała przewodnicząca OZZPiP Krystyna Ptok. - Żądamy zagwarantowania bezpiecznych warunków pracy i wypłaty obiecanych dodatkowych wynagrodzeń za walkę z COVID-19. Domagamy się godziwego traktowania pracowników przez kadrę kierowniczą w podmiotach leczniczych - podkreśliła Ptok.
rozwiń zwiń