X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

MKDiN: konsultacje i podpisywanie umów z beneficjentami Funduszu Wsparcia Kultury

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2020 00:06
Działania te mają na celu przekazanie pieniędzy instytucjom, organizacjom pozarządowym oraz przedsiębiorstwom działającym w ramach kultury. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w czasie powtórnej analizy złożonych wniosków sprawdzało między innymi zgodność oświadczeń z profilem działalności.
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa NarodowegoFoto: SpandowStockPhoto / Shutterstock.com

"Potwierdzono, że rekompensaty przydzielono podmiotom uprawnionym, prowadzącym działalności w obszarze kultury i produkcji artystycznej. Są wśród nich jednostki działające w kilku dziedzinach, w tym produkcji artystycznej, choć nie zawsze jest ona eksponowana w ich nazwie, na stronach czy w wykazach internetowych" - napisano w oświadczeniu resortu kultury.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
Jan Strzeżek 1200.JPG
"Wsparcie dla kultury jest również wypracowywane". Strzeżek o pomocy rządu w związku z pandemią

Środki można otrzymać w ściśle określonych przypadkach

Jak podkreśla Ministerstwo, w ramach Funduszu Wsparcia Kultury można otrzymać finansowanie w ściśle określonych przypadkach.

"Są to koszty zatrudnienia personelu - w tym także wynagrodzenia freelancerów - oraz wydatki związane z działalnością w obszarze kultury, edukacją kulturalną i artystyczną czy poprawą dostępu do kultury. Nie ma formalnej możliwości, żeby przydzielone środki zostały wydatkowane na dowolne - w tym prywatne - potrzeby wnioskodawców" - czytamy w oświadczeniu.

"Nie dochód świadczy o skali działalności, lecz właśnie przychody"

Zgodnie z założeniami systemu pomoc jest przyznawana najpierw, a dopiero potem przeprowadzane będą kontrole. Według ministerstwa zostaną one przeprowadzone wśród co najmniej 30 procent losowo wybranych podmiotów. Pieniądze, które nie zostaną wydane zgodnie z założeniami, będą zwrócone w całości lub częściowo do Funduszu.

Rekompensaty oparto na przychodach, a nie dochodach. Jak wyjaśnia Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wiele instytucji kultury nie działa dla zysku i często nie generują one dochodu. "Pomoc od zerowego dochodu byłaby w rzeczywistości zerową pomocą. W przypadku przedsiębiorców nie dochód świadczy o skali działalności, lecz właśnie przychody" - napisano w oświadczeniu.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
kultura free 1200.jpg
Wsparcie dla kultury jeszcze w przyszłym tygodniu? Zwingrodzka: mamy taką nadzieję

"Najwięcej zatrudniają, produkują i najwięcej wydają"

Pieniądze z funduszu mają trafić do podmiotów, które mają największy potencjał, "najwięcej zatrudniają, produkują i najwięcej wydają". "Tak, aby pieniądze trafiły do jak największej grupy pracowników, podwykonawców oraz dostawców usług i towarów" - tłumaczył resort.

Ministerstwo "nie ma możliwości zweryfikowania stanu majątkowego i płynności finansowej poszczególnych podmiotów. Wykluczanie jakiejkolwiek kategorii podmiotów z pomocy na tej podstawie jest niezgodne z prawem" - czytamy.

ms

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Na tle światowym czy europejskim jest bardzo przyzwoite". Piotr Gliński o wsparciu dla kultury

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2020 16:59
Wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu profesor Piotr Gliński podkreślił, że polskie wparcie dla sektora kultury na tle światowym czy europejskim jest bardzo przyzwoite. Podczas konferencji w Zamku Królewskim w Warszawie tłumaczył też, że to wsparcie jest wielorakie i podtrzymuje funkcjonowanie instytucji. 
rozwiń zwiń