X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Inauguracja projektu "Polacy zmieniają świat". Czarnek: rodacy na całym świecie mają wybitny potencjał

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2020 17:01
Minister edukacji i nauki powiedział, że planuje "sięgać po wybitny potencjał naukowy naszych rodaków rozsianych po całym świecie". Przemysław Czarnek mówił o tym podczas wtorkowej konferencji inaugurującej projekt "Polacy zmieniają świat. Innovation Hub. Łączymy naukę z biznesem".
Przemysław Czarnek
Przemysław CzarnekFoto: twitter.com/NAUKA_GOV_PL

Przemysław Czarnek wziął we wtorek udział w konferencji inaugurującej projekt "Polacy zmieniają świat. Innovation Hub. Łączymy naukę z biznesem". Zaznaczył, że projekt ten "spada mu jak gwiazdka z nieba", bo jest płaszczyzną do realizacji jednego z jego głównych priorytetów.

Posłuchaj
00:31 Czarnek IAR 02.mp3 Przemysław Czarnek: ten projekt spada mi jak gwiazdka z nieba (IAR)
kołtowski airocare.jpg
Naukowcy w czasie pandemii nie próżnują

"Sięgnięcie po wybitne doświadczenia"

- Jednym z najważniejszych priorytetów ministra edukacji i nauki jest sięgnięcie po wybitne doświadczenia, wybitne osiągnięcia, wybitny potencjał naukowy naszych rodaków rozsianych po całym świecie - powiedział szef resortu.

Dodał, że działania, aby osiągnąć taki cel, były podejmowane już w poprzednich latach. - Ale jestem przekonany, że wysiłki do tej pory podejmowane były niewystarczające do tego, by ten potencjał wykorzystać - powiedział.

Posłuchaj
00:26 Czarnek IAR 03.mp3 Przemysław Czarnek o potencjale Polaków w rozwoju nauki (IAR)

Wymienił, że w projekcie "Polacy zmieniają świat" uczestniczą uczelnie takie jak Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie i Politechnika Warszawska. A ośrodki te mogą od strony naukowej zrobić wiele, by zrealizować zamierzenia stawiane przed projektem.

Czytaj również:

Wsparcie ze strony spółek skarbu państwa

wyklad EN 1200 .jpg
Prof. Jaroszyński: na uczelniach marksizm przybiera maskę postmodernizmu

Z drugiej strony w projekt zaangażowane są spółki skarbu państwa. - Mamy ogromny potencjał firm, które słusznie nazywamy naszymi rodowymi srebrami. To są największe spółki skarbu państwa z największym potencjałem rozwojowym i obejmujące wiele specjalizacji - powiedział Przemysław Czarnek.

Posłuchaj
00:13 Czarnek IAR 01.mp3 Czarnek: to ma być dziełem, które będzie działać na przyszłość (IAR)

Dodał, że taki projekt o charakterze międzynarodowym minister edukacji i nauki ma nie tylko prawo, ale i obowiązek - z punktu widzenia interesów państwa i narodu - "wspierać wszystkimi narzędziami, które są w jego ręku".

jmo

Czytaj także

"Obrzydliwa i niezwykle czytelna". Czarnek o próbie desakralizacji św. Jana Pawła II

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2020 21:11
Więcej świętego Jana Pawła II, kluczowej roli Kościoła, Solidarności Walczącej i żołnierzy wyklętych. To plan ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka na całkowite pozbycie się tzw. pedagogiki wstydu - podaje Onet.pl. Zdaniem ministra próba desakralizacji Jana Pawła II jest obrzydliwa i niezwykle czytelna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Przywrócenie społecznego i narodowego charakteru nauki polskiej". Czarnek o celach resortu

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2020 17:58
- Nauka, która w swej istocie jest bezinteresownym szukaniem prawdy, co należy podkreślać, nie powinna być traktowana jako odrębny świat - powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Dodał, że nie istnieje ona sama z siebie i sama dla siebie.
rozwiń zwiń