X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Okres wypłat zasiłku opiekuńczego zostanie wydłużony. Zobacz, kto może skorzystać ze świadczenia

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2020 15:21
W związku z obostrzeniami związanymi z koronawirusem dodatkowy zasiłek opiekuńczy będzie mógł być pobierany dłużej niż do 29 listopada. Potwierdził to premier Mateusz Morawiecki na sobotniej konferencji prasowej.
Nauka zdalna
Nauka zdalnaFoto: PAP/Rafał Guz

Włodzimierz Bernacki 1200.jpg
"Uczniowie od klasy IV wzwyż nie powinni wracać do szkoły". Bernacki o funkcjonowaniu szkół

Jak mówił, "wszelkie zasady dotyczące zasiłków opiekuńczych będą takie same jak w marcu, kwietniu, maju, czerwcu".

Dodał, że w sytuacji, kiedy dzieci do szkoły nie chodzą, to dodatkowy zasiłek opiekuńczy jest świadczony. - Na razie taki zasiłek jest wypłacany do 29 listopada - podkreśliła w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.


Posłuchaj
00:26 10756515_2.mp3 Marlena Maląg o zasiłku opiekuńczym (IAR)

Warunki przyznania świadczenia

Przypomniała, że z tego świadczenia mogą korzystać rodzice i opiekunowie dzieci do lat ośmiu, a także rodzice dzieci do lat 16, które mają orzeczenie o niepełnosprawności, dzieci do lat 18 z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności i do 24 lat, które mają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

Świadczenie nie jest wliczane do 60 dni zasiłku opiekuńczego wynikającego z ustawy podstawowej. Przysługuje w przypadku zdalnej nauki w szkole, zamknięcia żłobka lub przedszkola z powodu COVID-19. Zaświadczenie o tym, że z takiego zasiłku się skorzysta, składa się u pracodawcy lub płatnika składek. Nauka zdalna w szkołach ma obowiązywać do świąt Bożego Narodzenia.

pkur

Czytaj także

"Dzieci nie mogą spędzać większości dnia przed ekranami". Apel wiceminister rodziny do rodziców

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2020 09:32
Wynikający z pandemii lockdown i ograniczenie innych aktywności mogą pogłębić problem uzależnienia dzieci i młodzieży od internetu. Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez resort rodziny i polityki społecznej rodzice zdają sobie z tego sprawę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To konieczność". Mularczyk o zdalnym nauczaniu w semestrze zimowym

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2020 13:52
Zdaniem Arkadiusza Mularczyka w obecnych warunkach pandemicznych zdalne nauczanie to konieczność. - Wspierajmy dzieci i nauczycieli, żeby ten czas był dobrze wykorzystany - zaapelował w Programie 1 Polskiego Radia polityk PiS.
rozwiń zwiń