X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ministerstwo Rozwoju: rząd może przedłużyć i rozszerzyć Tarczę Branżową

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2020 09:50
Zwolnienia z ZUS, świadczenia postojowe i jednorazowe pożyczki po pięć tysięcy złotych - to tylko niektóre rozwiązania, które zawiera tarcza branżowa uchwalona w czwartek przez Sejm. Będzie mogło z niej skorzystać blisko 200 tysięcy firm, między z innymi z branży gastronomicznej, fitness, estradowej, fizjoterapeutycznej i turystycznej.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Montree studio

Warunkiem przyznania wsparcia będzie co najmniej 40-procentowy spadek przychodów w listopadzie, względem tego samego miesiąca w ubiegłym roku.

Posłuchaj
00:45 SPEC Tarcza IAR.mp3 Sejm przyjął Tarczę Branżową. Relacja Pawła Mytlewskiego (IAR)

System podobny do tego z wiosny

Jak powiedział Polskiemu Radiu dyrektor Departamentu Małych i Średnich Przedsiębiorstw w ministerstwie rozwoju Wojciech Paluch, wnioski o wsparcie będzie można składać w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych i w Urzędach Pracy.

ZUS będzie obsługiwał wnioski o zwolnienia ze składek i wypłatę postojowego. Natomiast w Urzędach Pracy będą składane wnioski o małą dotację w wysokości pięciu tysięcy złotych. - Będzie obowiązywał ten sam system, który został ustanowiony wiosną - zauważył Wojciech Paluch.

Posłuchaj
00:12 Tarcza Branżowa IAR 01.mp3 Wojciech Paluch o Tarczy Branżowej (IAR)

Tarczę można przedłużyć

Świadczenia postojowe i zwolnienia ze składek dotyczą listopada, ale tarcza branżowa może zostać przedłużona na kolejne miesiące. Jak wyjaśnił rzecznik, decyzja będzie zależała od sytuacji epidemicznej w kraju i ewentualnych ograniczeń.

Wojciech Paluch powiedział, że przedłużenie i rozszerzenie tarczy przez Radę Ministrów wynika z mechanizmu, który zapisano w ustawie. Zakłada on, że jeśli sytuacja będzie tego wymagała to Rada Ministrów, za pomocą rozporządzenia, przedłuży pomoc dla branż, jak i rozszerzy ją na te, które zostaną dotknięte sytuacją epidemiczną.

Posłuchaj
00:21 Tarcza branżowa IAR 02.mp3 Wojciech Paluch o możliwym rozszerzeniu Tarczy Branżowej (IAR)

Ustawa o tarczy branżowej czeka teraz na uchwalenie przez Senat, a następnie na podpis prezydenta. Uruchomienie programu będzie możliwe po zakończeniu procesu legislacyjnego.

jmo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak