X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Jarosław Gowin: w Senacie prawdopodobnie rozszerzymy listę branż objętych pomocą

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2020 20:22
- Należy wspomóc tych przedsiębiorców, którzy przez obostrzenia nie mogą normalnie prowadzić działalności gospodarczej - ocenił wicepremier Jarosław Gowin podczas posiedzenia Rady Przedsiębiorców przy Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców.
Jarosław Gowin
Jarosław GowinFoto: Twitter/@MRPiT_GOV_PL

W dniu 20 listopada br. odbyło się XIX posiedzenie Rady Przedsiębiorców przy Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców z udziałem wicepremiera, ministra rozwoju, pracy i technologii Jarosława Gowina, Rzecznika MŚP Adama Abramowicza oraz kilkuset przedsiębiorców. Tematem spotkania była sytuacja gospodarcza w trakcie epidemii koronawirusa, propozycje zmian systemowych składanych w ramach tzw. Dziesiątki Rzecznika MŚP oraz bieżące problemy przedsiębiorców.

Wspólna filozofia

Podczas spotkania wicepremier Jarosław Gowin przychylnie ocenił postulaty "Dziesiątki Rzecznika MŚP".

prognoza1200.jpg
Dobre prognozy MFW dla Polski. Teraz spadek PKB i wzrost długu, w przyszłym roku odbicie

– Absolutnie podzielam tę filozofię w ekonomii i w gospodarce, ten kierunek działania, który zawarty jest w Dziesiątce Rzecznika – powiedział Jarosław Gowin. – Jest ona w duchu gospodarki opartej na prywatnej własności, prostym prawie, niskich podatkach i swobodnej konkurencji. Jesteśmy jako Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii zwolennikami takiego sposobu myślenia – dodał.

Odmrażanie gospodarki

Jarosław Gowin podkreślił, że jest przeciwny całkowitemu zamknięciu gospodarki. Zapowiedział, że rząd już wkrótce przedstawi plan odmrażania branż na najbliższe tygodnie, uzależniony jednak od aktualnej sytuacji epidemicznej.

Czytaj także:

Zaznaczył, że należy wspomóc tych przedsiębiorców, którzy przez obostrzenia nie mogą normalnie prowadzić działalności gospodarczej.


shutterstock_budowa droga ilust. 1200.jpg
Dodatkowe miliardy złotych na inwestycje. Rządowy fundusz rozszerza zakres wsparcia samorządów

– Prawdopodobnie podczas prac w Senacie rozszerzymy liczbę branż objętych Tarczą Branżową. Dla turystyki, gastronomii, hoteli może przygotujemy osobny pakiet pomocy na zachowanie i restart – powiedział.

Pomoc dla kolejnych branż

Rozszerzenie listy branż objętych pomocą postuluje Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz.

chryzantemy free 664.jpg
Pomoc dla sprzedawców chryzantem. Wpłynęło już ponad 5,3 tys. wniosków

– Przygotowałem listę 40 kodów PKD, które naszym zdaniem niesłusznie zostały pominięte przy przyznawaniu pomocy. Sejm przychylił się tylko do dodania jedynie 5 kodów PKD z tej listy. Liczymy, że kolejne kody będą ujęte w poprawkach Senatu lub rozporządzeniu, którego wydanie umożliwia aktualnie procedowana ustawa – powiedział podczas posiedzenia Rady Przedsiębiorców Adam Abramowicz.

Podczas spotkania poruszono też temat dalszych prac nad nowelizacją ustawy o Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców, która daje Rzecznikowi MŚP możliwość występowania w interesie przedsiębiorców w sprawach cywilnych dotyczących ubezpieczeń społecznych.

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Gowin: Polska oczekuje sprawiedliwej transformacji przemysłów energochłonnych

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2020 14:56
Podczas posiedzenia Rady UE ds. Konkurencyjności wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowina powiedział, że odbudowa gospodarki UE po pandemii w duchu zielonej transformacji musi uwzględniać różnice między państwami i redukować, a nie pogłębiać istniejące dysproporcje społeczno-ekonomiczne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe ułatwienia i wsparcie dla biznesu dotkniętego obostrzeniami. Sejm uchwalił tarczę branżową

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2020 14:30
Zwolnienie ze składek ZUS za listopad; ustanowienie jednorazowego dodatkowego świadczenia postojowego w wysokości 2080 zł; dopłata dla przedsiębiorców w wysokości 2 tys. zł do każdego miejsca pracy, w tym umowy zlecenie; dotacja w wysokości do 5 tys. zł; zawieszenie opłaty targowej w 2021 roku – to zapisy ustawy, którą dzisiaj uchwalił Sejm. Teraz trafi ona do Senatu.
rozwiń zwiń