X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Zbigniew Ziobro: polski rząd broni praworządności Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2020 13:16
Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro powiedział, że polski premier i rząd bronią praworządności Unii Europejskiej. Podkreślił, że jest to "dobra wiadomość dla tych wszystkich, którzy chcą, aby Wspólnota pozostała 'Europą Ojczyzn'".
Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro
Minister sprawiedliwości Zbigniew ZiobroFoto: Rafal Gaglewski/REPORTER

Zbigniew Ziobro podziękował i pogratulował premierowi Mateuszowi Morawieckiemu środowego wystąpienia w Sejmie, w którym ten przedstawił stanowisko rządu wobec powiązania unijnego budżetu z tak zwaną "praworządnością". Podkreślił, że rząd jest zjednoczony wokół obrony podstawowych interesów Polski i polskiej suwerenności. Dodał, że broni on również Unii Europejskiej w takim kształcie, jaki obowiązuje w przyjętych traktatach.

legutko 1200 fb free.jpg
Prof. Legutko: UE nie chodzi o praworządność, ale o podporządkowanie niepokornych rządów

W czwartek Sejm pracuje nad projektem uchwały w sprawie "poparcia polskiego stanowiska w unijnych negocjacjach dotyczących budżetu Unii Europejskiej".

Czytaj także:

W poniedziałek Polska i Węgry nie zgodziły się na pakiet budżetowy. Chodzi zarówno o wydatki Unii na lata 2021-2027 jak i fundusz odbudowy po pandemii koronawirusa. Decyzja zapadła na naradzie ambasadorów unijnych krajów. Wcześniej większością głosów został przyjęty mechanizm warunkujący wypłatę funduszy od kwestii praworządnościowych.

Posłuchaj
00:27 10750100_1.mp3 Zbigniew Ziobro - polski rząd broni praworządności UE (IAR)

pkr

Czytaj także

Premier: UE karząca słabszych to nie jest Unia, do której wchodziliśmy

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2020 17:20
- Unia Europejska to wartości, a nie rozporządzenia omijające traktaty. Unia, gdzie jest europejska oligarchia karząca słabszych, to nie jest Unia, do której wchodziliśmy i to nie jest UE, która ma przed sobą przyszłość - mówił w Sejmie premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Szukamy możliwości kompromisu". Piotr Müller o unijnych negocjacjach ws. budżetu i praworządności

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2020 09:00
– Szukamy możliwości kompromisu, ale nie ma i nie będzie zgody na takie rozwiązania, które są niezgodne z traktatami unijnymi i takimi, które są niezgodne z konkluzjami Rady Europejskiej z lipca – mówił w Programie 3 Polskiego Radia rzecznik rządu Piotr Müller.
rozwiń zwiń