X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Marlena Maląg uspokaja: w budżecie na 2021 rok zabezpieczono środki na wszystkie programy prospołeczne

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2020 20:56
- Wszystkie programy prospołeczne są i będą realizowane, w budżecie na 2021 rok zabezpieczono środki na ten cel - zapewniła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg
Minister rodziny i polityki społecznej Marlena MalągFoto: JACEK DOMINSKI/REPORTER

- Nasze programy społeczne, zarówno te dedykowane rodzinom z małymi dziećmi, jak i te dla seniorów są i będą realizowane - powiedziała we wtorek w Telewizji Republika minister Maląg.

"Ponad 127 mld zł"

1200_Maląg_PAP.jpg
"Rządowe programy społeczne są i będą realizowane". Minister rodziny zapewnia

- Z pełną odpowiedzialnością można powiedzieć, że ani program "500 plus", ani "Dobry start" na rozpoczęcie roku szkolnego, ani trzynasta emerytura czy waloryzacja nie miały opóźnień. Są na bieżąco realizowane. Również w budżecie na 2021 r. środki na programy społeczne są zabezpieczone - dodała.

Szefowa resortu rodziny i polityki społecznej podała, że od początku funkcjonowania programu "Rodzina 500 plus" do polskich rodzin trafiło ponad 127 mld zł. - Miesiąc w miesiąc 6,5 mln dzieci to świadczenie pobiera - powiedziała.

Czytaj także:

Minister przypomniała, że listopad jest ostatnim miesiącem, kiedy można wnioskować o tegoroczne 300 zł jednorazowego wsparcia dla uczniów rozpoczynających rok szkolny. Nabór wniosków ruszył 1 lipca, trwa do 30 listopada. - Zachęcam rodziców, którzy wniosków jeszcze nie złożyli, by skorzystali z programu - powiedziała Maląg.

Troska o najsłabszych""

Minister akcentowała, że resort podejmuje działania mające ułatwiać rodzicom powrót do pracy. Podała m.in., że dzięki programowi "Maluch plus" od 2015 r. liczba miejsc opieki nad dziećmi do lat trzech zwiększyła się o 100 tys.

senior telefon shutterstock_585622256 1200.jpg
Specjalna infolinia dla seniorów. Minister rodziny: skorzystało już 7 tys. osób

Maląg podkreślała też, że resort podejmuje różnorodne działania w trosce o osoby najsłabsze. Przekazała, że w czasie pandemii zostały zwiększone środki w ramach programu "Pokonać bezdomność", który zapewnia pomoc osobom w kryzysie bezdomności. Podała, że dane spisowe z 2018 r. pokazywały, że w Polsce jest ponad 30 tys. osób bezdomnych.

Minister mówiła też o Solidarnościowym Korpusie Wsparcia. To infolinia - pod numerem (22) 505-11-11 - na którą mogą zadzwonić potrzebujący pomocy seniorzy. Mechanizm tej formy wsparcia działa tak, że konsultant przekazuje informację do danego, najbliższego osobie zgłaszającej się ośrodka pomocy społecznej, a następnie z pomocą rusza wolontariusz.

Czytaj także:

- Na chwilę obecną ponad zgłosiło się 12 tys. seniorów i ok. 10 tys. wolontariuszy - podała Maląg. - Korpus rozrósł się też o cyfrowych wolontariuszy, których do wczoraj zgłosiło się 210. (…) Seniorzy będą otrzymywali od nich wsparcie w poruszaniu się w cyberprzestrzeni - dodała.

pkr

Czytaj także

Ogólnopolski Dzień Seniora. Maląg: robimy co w naszej mocy, by zadbać o wasze bezpieczeństwo

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2020 07:28
- Ostatnie miesiące i funkcjonowanie w warunkach pandemii to bez wątpienia niełatwa sytuacja. Chcę, by seniorzy wiedzieli i realnie czuli, że są ważni, zarówno w kryzysie, jak i na co dzień - powiedziała PAP minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wnioski o wyprawkę szkolną do końca listopada". Minister rodziny o programie "Dobry Start"

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2020 06:25
Większość rodziców i opiekunów złożyła już wnioski o wyprawkę szkolną z programu "Dobry Start". Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg przypomina, że można to zrobić do końca tego miesiąca.
rozwiń zwiń