X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Rząd robi, co może, by wspierać przedsiębiorców i pracowników". Płażyński odpowiada na zarzuty KO

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2020 17:15
- Rząd Zjednoczonej Prawicy nie ma wpływu na to, że nastał kryzys światowy i większość gospodarek jest grubo pod kreską. Rząd robi, co może, aby wspierać przedsiębiorców, pracowników - przekonywał poseł PiS Kacper Płażyński, odnosząc się do zarzutów formułowanych przez KO.
Poseł PiS Kacper Płażyński
Poseł PiS Kacper PłażyńskiFoto: PAP/Leszek Szymański

Kościński PAP Arch-1200.jpg
Minister finansów: polskie finanse są zdrowe, rząd posiada dużą poduszkę finansową

Posłowie Koalicji Obywatelskiej zorganizowali we wtorek w całej Polsce serię konferencji prasowych, podczas których krytykowali pięć lat rządów obozu Zjednoczonej Prawicy. Zaprezentowali też "Czarną księgę 5 lat rządów PiS". Mówili m.in. o kryzysie: gospodarczym, społecznym i politycznym, "niewyjaśnionych aferach", rosnącym zadłużeniu państwa, "katastrofalnej sytuacji w służbie zdrowia".

Konferencje polityków KO odbyły się m.in. w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Gdańsku. W ostatnim z tych miast z mediami spotkały się posłanki KO: Agnieszka Pomaska i Małgorzata Chmiel, które odniosły się m.in. do sytuacji w służbie zdrowia, polityce zagranicznej i mieszkalnictwie. Mówiły też o niezrealizowanych inwestycjach PiS na Pomorzu. Ich konferencji prasowej przysłuchiwał się poseł PiS Kacper Płażyński, który po jej zakończeniu odniósł się do zarzutów parlamentarzystek KO.

Czytaj także: 

Dług publiczny

Płażyński przekonywał, że przed pandemią budżet Polski z roku na rok się poprawiał, a dług publiczny się zmniejszał. - Rząd Zjednoczonej Prawicy nie ma wpływu na to, że nastał kryzys światowy i większość gospodarek jest grubo pod kreską. Rząd robi, co może, aby wspierać przedsiębiorców, pracowników. A dług publiczny wynika z tego, że państwo polskie pamięta o swoich obywatelach - podkreślił poseł PiS.

Mateusz Morawiecki free twitter 1200.jpg
Premier: w najbliższych dniach nie będzie narodowej kwarantanny

Nawiązał też do słów Pomaskiej o "upolitycznieniu Muzeum II Wojny Światowej". - Gdyby nie Muzeum i jego nowa dyrekcja, która zdecydowała się, aby na terenie Westerplatte wrócić do prac archeologicznych, to nigdy nie odnaleźlibyśmy szczątków polskich żołnierzy poległych podczas obrony półwyspu. Przez 30 lat władze samorządowe nie były w stanie tych bohaterów odnaleźć. Mówiono nawet, że te działania są bez sensu - dowodził poseł PiS.

Odnosząc się do zarzutów dotyczących niezrealizowanej obietnicy odbudowy mostu w Tczewie, Płażyński ironizował, że "to złoty chłopak Platformy Obywatelskiej - pan minister Sławomir Nowak - zdecydował, że realizacja tej inwestycji będzie przebiegać w sposób etapowy". - Zgadzam się, że Most Tczewski to bardzo ważna inwestycja. Wspólnie z innymi parlamentarzystami podpisałem petycję do premiera Mateusza Morawieckiego, aby objąć ten most centralnym finansowaniem - dodał Płażyński.

pkur

Czytaj także

"Kierujemy się strategicznymi interesami Polski i Polaków". Premier o walce rządu z pandemią

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2020 10:55
Chronimy Polskę i Polaków i kierujemy się ich strategicznymi interesami - oświadczył we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Podkreślił, że rząd chce chronić zdrowie i życie Polaków, w szczególności osób starszych, zapewnić właściwe działanie służby zdrowia i utrzymać funkcjonującą gospodarkę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Scenariusz, którego nikt w Europie nie zakładał". Ekonomista o wzroście zachorowań na COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2020 16:00
- Nadzieją dla Europy może być reszta świata, to znaczy, że po pierwsze będzie z czego produkować, i po drugie będzie komu sprzedawać - powiedział w Polskim Radiu 24 ekonomista Marek Zuber, odnosząc się do ekonomicznych skutków pandemii. 
rozwiń zwiń