X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kaleta: mec. Giertych próbuje wciągnąć Zbigniewa Ziobro w wir swoich problemów

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2020 15:26
- Ze strony mec. Romana Giertycha od wielu miesięcy trwa usilna próba wciągnięcia w wir swoich problemów prawnych Zbigniewa Ziobro. Minister konsekwentnie w tym teatrze nie uczestniczy - ocenił wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta.
Wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta
Wiceminister sprawiedliwości Sebastian KaletaFoto: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

"GW" podała w weekend, że b. rzecznik PiS Adam Hofman miał przyjechać do Monako i składać w imieniu rządzącego obozu korupcyjne propozycje właścicielowi Getin Banku Leszkowi Czarneckiemu. Jego adwokat Roman Giertych opublikował wpis na Facebooku, w którym napisał m.in., że w czerwcu Adam Hofman wraz z innymi osobami zaproponował Leszkowi Czarneckiemu "udział w operacji przejęcia kontroli nad TVN24 przez spółki Skarbu Państwa". Opublikował również fragment nagrania, na którym Hofman i Czarnecki rozmawiają o zatrudnieniu b. szefa Pekao SA Michała Krupińskiego.

en roman giertych 1200.jpg
Giertych: wszystkie dowody ws. rozmów Czarneckiego z Hofmanem przedstawię komisji śledczej

"Nie ma żadnych dowodów"

Mec. Roman Giertych mówił w poniedziałek, że sprawą rozmów Czarneckiego z Hofmanem powinna zająć się komisja śledcza. - Z nagrania, które zostało opublikowane, wynika, że zdaniem pana Hofmana, pan Krupiński miał bardzo dobre relacje ze Zbigniewem Ziobro i miał załatwiać jakieś sprawy, lobbować na rzecz pana doktora Leszka Czarneckiego. Ta oferta nie została zrealizowana i parę dni po tym, jak nie została zrealizowana, pan Zbigniew Ziobro ogłosił, że chce aresztować mojego klienta - relacjonował adwokat.

O powołanie komisji śledczej Kaleta był pytany podczas wtorkowej konferencji prasowej Solidarnej Polski. - Nie ma żadnych dowodów, które wskazywałyby na to, jakichś faktów, które wskazywałyby na jakąś aferalność tej sprawy - ocenił. - Być może, jeśli znalazłyby się jakieś inne materiały, to trzeba byłoby to badać - mówił wiceszef MS. - Z tego, co mi wiadomo, nikt nie złożył zawiadomienia do prokuratury - dodał.

Czytaj także:

Kaleta był pytany, czy minister sprawiedliwości będzie dochodził praw obrony swojego dobrego imienia w związku z tym, co wybrzmiało na taśmach i w sugestiach mecenasa Giertycha. - Trwa od wielu miesięcy usilna próba wciągnięcia przez pana mecenasa Giertycha w wir swoich problemów prawnych bezpośrednio pana ministra Ziobro. Pan minister Ziobro konsekwentnie w tym teatrze nie uczestniczy - odpowiedział.

"Nie składaliśmy korupcyjnych propozycji"

ryszard krauze pap 1200.jpg
Prokuratura o braku aresztu ws. Polnord: podejrzani będą mogli próbować wpływać na bieg śledztwa

Według "GW" Giertych miał mówić o korupcyjnych propozycjach dla Czarneckiego na poniedziałkowym posiedzeniu aresztowym Leszka Czarneckiego. - Nie może jednak wziąć w nim udziału. 15 października zatrzymało go CBA, prokuratura postawiła mu zarzuty w sprawie przed kilkunastu lat, a jako środek zapobiegawczy odebrała prawo do wykonywania zawodu - wskazała gazeta.

Po publikacji "GW" Hofman wydał oświadczenie, w którym poinformował, że jego spółka współpracowała i współpracuje do dziś z Czarneckim, jego dwoma bankami, fundacją i członkami rodziny, a propozycję tę złożył im sam Czarnecki.

Czytaj także:

"Zawarliśmy z jego firmami umowy na usługi komunikacyjno-doradcze (...) W czasie trwania współpracy doszło do co najmniej kilkudziesięciu spotkań z przedstawicielami obsługiwanych podmiotów, w tym wielokrotnie, osobiście z samym Leszkiem Czarneckim. Spotkania odbywały się każdorazowo w miejscach wyznaczonych przez klienta m.in. w Warszawie, Miami i Monte Carlo, gdzie przebywał Leszek Czarnecki. Stanowczo podkreślamy, że podczas tych spotkań nigdy nie składaliśmy żadnych »korupcyjnych« propozycji" - napisali partnerzy spółki R4S Adam Hofman i Robert Pietryszyn.

pkr

Czytaj także

"Zażalenia przekazano do sądu niezwłocznie". Prokuratura odpowiada obrońcom Romana Giertycha

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2020 12:18
- Zażalenia obrońców Romana G. na postanowienie prokuratora dnia z 17 października tego roku o zastosowaniu środków zapobiegawczych zostały już przekazane do sądu - poinformowała w środę rzecznik Prokuratury Regionalnej w Poznaniu prok. Anna Marszałek.
rozwiń zwiń