X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Marlena Maląg: rodzina to jest inwestycja w przyszłość, nie koszt

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2020 11:29
- To inwestycja w przyszłość naszych rodzin i naszych dzieci, ale także inwestycja w przyszłość Polski - przekonywała we wtorek minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
Marlena Maląg
Marlena MalągFoto: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

We wtorek odbyła się konferencja prasowa "Rodzina na antenie" z udziałem Marleny Maląg, prezesa Fundacji Mamy i Taty Marka Grabowskiego oraz prezesa Instytutu Wiedzy o Rodzinie i Społeczeństwie prof. Michała A. Michalskiego.

Maląg: rodzina to inwestycja, nie koszt

Podczas konferencji Marlena Maląg przekonywała, że "rodzina to jest inwestycja, nie koszt. To inwestycja w przyszłość naszych rodzin i naszych dzieci, ale także inwestycja w przyszłość Polski. Bo co z tego, że będziemy budowali piękne drogi, domy, mosty, piękne przedszkola i szkoły, ale nie będzie miał kto do nich chodzić?".

1200_Maląg_PAP.jpg
"Rządowe programy społeczne są i będą realizowane". Minister rodziny zapewnia
Posłuchaj
00:28 Maląg rodzina 500 plus IAR.mp3 Marlena Maląg o rządowych programach prorodzinnych (IAR)

- Społeczeństwo polskie, według prognoz ONZ do 2050, 2100 roku bardzo się skurczy. Tę tendencję zmniejszającego się społeczeństwa trzeba odwrócić - powiedziała. Wskazując na już istniejące programy, m.in. Rodzina 500 plus, Mama Plus czy Maluch Plus, przekonywała, że "to wyzwanie, które już teraz przed sobą postawiliśmy".

Posłuchaj
00:29 Maląg rodzina IAR.mp3 Marlena Maląg: z programu "Mama 4+" skorzystało 59 tys. osób (IAR)

Prace nad strategią demograficzną

Szefowa MRiPS podkreśliła również, że w jej resorcie trwają prace nad strategią demograficzną, która ma - mówiła - "pokazać kierunki wsparcia, jakie powinny pójść do polskich rodzin, by młodzi ludzie podejmowali decyzje o zakładaniu rodziny oraz aby w tych rodzinach rodziły się dzieci".

- Chcielibyśmy, aby model wielodzietnej rodziny stał się dobrym przykładem - podkreśliła Maląg.

Zauważyła także, iż istniejące już formy wsparcia finansowego są teraz bardzo istotne, bo - jej zdaniem - "dają rodzinom stabilizację, pomagają w pewien sposób przetrwać trudny czas w rodzinach dotkniętych przez pandemię".

Zobacz także:

"Rodzina jest niezastąpiona"

Prof. Michał Michalski podkreślił, że projekt "Rodzina na antenie" ma na celu dotarcie do świadomości społecznej z przekazem, że rodzina jest niezastąpiona. - Chcemy odkrywać rodzinę jako dobry i nowoczesny styl życia. Chcemy zainicjować szeroką dyskusję na temat rodziny, żeby mówić o wielu wymiarach życia rodzinnego, bo to kopalnia wielu tematów i wielu pomysłów - powiedział.

- W rodzinie jest potencjał, którego nie ma nigdzie indziej. Poprzez artykuły prasowe, programy telewizyjne, chcemy pokazywać, że o rodzinie należy mówić, warto mówić i że pomoże nam to wszystkim zobaczyć, że jest to instytucja niezastąpiona - przekonywał Michalski.

Uruchomiono serwisrodzinny.pl

Z kolei prezes Fundacji Mamy i Taty mówił, że przez 10 lat funkcjonowania fundacji udało się zgromadzić "ogromne zasoby wiedzy i grono ekspertów, osób zaangażowanych, dla których ważne są kwestie rodziny oraz kultury i wartości, które niesie rodzina". Wśród tych wartości wskazywał m.in. na "socjalizację młodych ludzi, internalizację pewnych wzorców, przekazywanie tradycji oraz wdrażanie innowacji".

Grabowski mówił, że "Rodzic na antenie" to propozycja skierowana do osób niezdecydowanych, niewiedzących, czy tematyka rodziny ich interesuje. Wskazywał na uruchomiony przez Fundację Serwis Rodzinny (serwisrodzinny.pl), gdzie można znaleźć porady psychologów i ekspertów, a także wiele informacji m.in. o tym, jak budować relacje w rodzinie, jak wychowywać dzieci.

- Staramy się, żeby te informacje były krótkie, wychodziły naprzeciw oczekiwaniu odbiorców. Ten projekt jest oparty na potrzebach społecznych i tym potrzebom wychodzi naprzeciw - zaznaczył Grabowski.

jmo

Czytaj także

Wicemister rodziny: 500+ działa lepiej niż zakładaliśmy - resort nie planuje zmian

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2020 08:59
- Program "500+" działa lepiej niż zakładaliśmy, co nie zmienia faktu, że w Polsce mamy do czynienia ze spadkiem urodzeń – powiedziała wiceminister rodziny Barbara Socha. Podkreśliła, że dalej potrzebne jest inwestowanie w politykę prorodzinną.
rozwiń zwiń