X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wiceszef MSZ: polski rząd jest gotowy na dalsze rozmowy w sprawie budżetu UE

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2020 19:20
Wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński powiedział Polskiemu Radiu, że rząd jest gotowy na dalsze rozmowy w sprawie unijnego budżetu. Polska i Węgry nie zgodziły się na pakiet zawierający budżet Unii Europejskiej na najbliższe siedem lat oraz fundusz na odbudowę po pandemii.
Podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Paweł Jabłoński
Podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Paweł JabłońskiFoto: PAP/Piotr Nowak

Wcześniej, podczas narady ambasadorów unijnych krajów, większością głosów przyjęto mechanizm uzależniający wypłatę pieniędzy od kwestii praworządnościowych. Jak powiedział wiceszef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Paweł Jabłoński, polski rząd będzie przekonywał pozostałe kraje UE do zmiany przyjętych zapisów.

piotr muller 1200 free.jpg
Powiązanie funduszy z praworządnością. Müller: Polska otwarta na rozwiązania zgodne z traktatami UE

- Jesteśmy otwarci na rozmowy na temat rozwiązania, które będzie gwarantowało, że przestrzegane są prawa przewidziane w traktatach - powiedział wiceszef MSZ. - To może mieć różną formę, ale musi być zgoda polityczna wszystkich państw, aby takie rozwiązania się znalazły. Jeżeli będzie taka zgoda, to my jesteśmy gotowi na różne ścieżki - mówił wiceminister.

Posłuchaj
00:20 10744358_1.mp3 Wiceminister Paweł Jabłoński: polski rząd jest gotowy na dalsze rozmowy w sprawie budżetu UE (IAR)

Paweł Jabłoński dodał, że Polska chce jak najszybszego porozumienia w sprawie unijnego budżetu, ale nie może się zgodzić na zaproponowany mechanizm. - Gdyby nie było naszego sprzeciwu, to pieniądze z budżetu i funduszu covidowego i tak mogłyby zostać w dowolnym momencie wstrzymane arbitralną decyzją Komisji Europejskiej - powiedział wiceminister.

Czytaj także: 

- Na to nie możemy się zgodzić, dlatego nie będziemy pozwalać się szantażować emocjonalnie w ten sposób naszym partnerom. Możemy z takimi atakami się spotykać, ale to na nas nie działa, bo doskonale wiemy, jakie efekty miałaby nasza zgoda na takie rozporządzenie - dodał. W czwartek pakietem zajmą się podczas wideokonferencji przywódcy 27 unijnych krajów.

dn

Czytaj także

Niemiecka propozycja ws. środków unijnych. Wiceminister MSZ: niebezpieczne narzędzie, jest nie do zaakceptowania

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2020 14:29
- Interpretujemy to jako polityczną potrzebę części państw, które w populistyczny sposób próbują postawić Polskę, Węgry oraz inne kraje pod pręgierzem, wskazywać palcem jako te, które są niedostatecznie europejskie. To krok w kierunku rozbijania jakiejkolwiek unijnej jedności, solidarności - powiedział Paweł Jabłoński, wiceminister spraw zagranicznych.
rozwiń zwiń