X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Afera GetBacku. Czarneckiego obciążają wyjaśnienia współpracowników

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2020 13:23
Według ustaleń portalu wPolityce.pl, Leszek Czarnecki miał pełną wiedzę na temat sprzedaży obligacji korporacyjnych GetBacku przez Idea Bank. Dziennikarze dotarli do wyjaśnień bliskich współpracowników bankiera, którego obsługą prawną zajmuje się Roman Giertych. 
Leszek Czarnecki
Leszek CzarneckiFoto: Tomasz Kawka/East News

Jak informuje portal, obciążające Leszka Czarneckiego zeznania pochodzą od wysokiej rangi menadżerów Idea Banku i były składane m.in. wiosną 2019 r. "Śledczy nie mają więc żadnych wątpliwości, że Leszek Czarnecki był równocześnie osobą faktycznie podejmującą najważniejsze decyzje związane z bankiem, ale także z innymi powiązanymi z nim podmiotami" – pisze wPolityce.pl.

Portal publikuje też zeznania jednego z wysokich dyrektorów Idea Banku Pawła W. (inicjały zmienione ze względu na dobro śledztwa), z których wynika, że Leszek Czarnecki miał pełną kontrolę i wiedzę na temat transakcji przewyższających 2 mln zł.

en fogiel 1200.jpg
"Sprawa nie dotyczy PiS, choć Giertych próbuje uszyć coś politycznego". Fogiel o doniesieniach "GW"

"Bez wątpienia osobą, która podejmowała decyzje tak w banku, jak i spółkach wchodzących w skład banku, był i jest Leszek Czarnecki.(...). Patrząc na poziom szczegółowych informacji związanych z sytuacją finansową i realizację biznesplanu w danym roku obrotowym przez banki i spółki z grupy Idea Banku, mogę z całą stanowczością stwierdzić, że żadna transakcja bądź aktywność, która generowałaby przychód na poziomie wyższym niż 2 mln zł, nie mogłaby być niezaraportowana do przewodniczącego rady nadzorczej banku lub rady nadzorczej" – zeznał Paweł W.

Z innych zeznań, do których dotarł portal, wynika z kolei, że Leszek Czarnecki regularnie zwracał się mailowo do podległych mu spółek z prośbą o przekazywanie szczegółowych informacji nt. ich działalności.

Portal wPolityce.pl podał również, że ważne wyjaśnienia złożył były prezes Idea Banku, który wskazał na Czarneckiego jako na pomysłodawcę sprzedaży obligacji GetBack przez bank biznesmena.

"To, że Idea Bank sprzedawał obligacje GetBack w 2018 r., musiała być wówczas według mnie decyzja Leszka Czarneckiego. Nie wiem, dlaczego taką podjął, zwłaszcza że GetBack był co najmniej od marca 2018 r. w złej sytuacji finansowej, co było powszechnie wiadome na rynku" – zeznał były prezes Idea Banku, którego cytuje wPolityce.pl.

wPolityce.pl, tvp.info, bartos 

Czytaj także

Afera GetBack. Sąd rozpozna dziś wniosek o areszt wobec Leszka Czarneckiego

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2020 06:45
W poniedziałek Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia rozpozna wniosek Prokuratury Regionalnej w Warszawie o tymczasowe aresztowanie Leszka Czarneckiego w związku z tzw. Aferą GetBack.
rozwiń zwiń