X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Lekarze ostrzegają: cukrzyca zwiększa ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2020 16:29
Chorzy na cukrzycę są w grupie osób zagrożonych cięższym przebiegiem i większym ryzykiem śmierci w przypadku zakażenia koronawirusem - przypominają eksperci w obchodzonym dziś światowym dniu tej choroby. 
W ocenie ekspertów, cukrzyca, jako choroba przewlekła, zwiększa prawdopodobieństwo ciężkiego przebiegu COVID-19
W ocenie ekspertów, cukrzyca, jako choroba przewlekła, zwiększa prawdopodobieństwo ciężkiego przebiegu COVID-19Foto: Marek BAZAK/East News

1200_cukrzyca_shutterstock.jpg
Dziś Światowy Dzień Cukrzycy. "Ważna rola edukacji diabetologicznej w dobie pandemii"

Diabetolog profesor Maciej Małecki zwraca uwagę, że sama cukrzyca wiąże się licznymi powikłaniami u chorych, a zakażenie koronawirusem jest dodatkowym wyzwaniem. - Ryzyko związane z tą infekcją jest większe niż w populacji ogólnej, większa jest śmiertelność, dłuższe hospitalizacje. To wynika z obciążenia schorzeniami towarzyszącymi, jak nadciśnienie tętnicze, niewydolność serca, czy otyłość - mówi.


Posłuchaj
00:21 cukrzyca - setka 1 .mp3 Profesor Maciej Małecki zwraca uwagę, że sama cukrzyca wiąże się licznymi powikłaniami u chorych, a zakażenie koronawirusem jest dodatkowym wyzwaniem (IAR)

Czytaj także: 

 Problematyczny brak ruchu

Prezes Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Anna Śliwińska dodała, że z powodu pandemii pacjenci z cukrzycą, podobnie jak chorzy cierpiący na inne schorzenia przewlekłe, mają ograniczony dostęp do opieki medycznej, bo nie wszystkie problemy zdrowotne można rozwiązać poprzez teleporadę. - Przykładowo, kiedy rozwija się zespół stopy cukrzycowej, to potrzebna jest bezpośrednia opieka, żeby to zdiagnozować i opatrzyć - zaznaczyła.


Posłuchaj
00:27 cukrzyca - setka 2 .mp3 Prezes Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Anna Śliwińska: kolejnym problemem jest samo przebywanie na kwarantannie, bo wiadomo, że brak ruchu i aktywności fizycznej sprzyja nadwadze i otyłości (IAR)

 

W Polsce na cukrzycę chorują prawie 3 miliony osób.

mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dr Ernest Kuchar: koronawirus to dziś najczęstsza przyczyna zakażeń układu oddechowego

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2020 11:30
- Koronawirus rozpowszechnił się na tyle, że jeśli dziś mamy katar, to pierwsze, co powinno przychodzić nam do głowy to właśnie COVID-19 - powiedział w Polskim Radiu 24 dr hab. Ernest Kuchar z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niedzielski: planujemy zaszczepić całą populację dorosłych. To potężna operacja logistyczna

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2020 21:07
- Oprócz łańcucha dostaw musimy zdefiniować sobie sposób, w jaki będzie określona dostępność do szczepienia, bo ona musi być masowa - powiedział w Polsat News minister zdrowia Adam Niedzielski, pytany o dostępność szczepionki przeciwko COVID-19 w Polsce. - To jest potężna operacja logistyczna, my planujemy zaszczepić całą populację dorosłych. To 31 milionów ludzi - podkreślił. 
rozwiń zwiń