X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Powinny zostać wyciągnięte konsekwencje". Nisztor o incydentach na Marszu Niepodległości i Strajkach Kobiet

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2020 11:47
- W ostatnich tygodniach mieliśmy do czynienia z sytuacją, w której chuligani podczas Strajku Kobiet dewastowali miasto - te osoby nie zostały ukarane - zauważył w Polskim Radiu 24 Piotr Nisztor ("Gazeta Polska"). Gośćmi audycji byli również Dawid Wildstein (TVP) i Piotr Cywiński ("Sieci").
Policja przy stacji Warszawa Stadion podczas tegorocznego Marszu Niepodległości
Policja przy stacji Warszawa Stadion podczas tegorocznego Marszu NiepodległościFoto: PAP/Leszek Szymański

Goście audycji rozpoczęli od podsumowania incydentów, które miały miejsce podczas tegorocznego Marszu Niepodległości. Zaznaczyli, że policja nadal ustala szczegóły i przyczyny zajść.

Piotr Cywiński przypomniał, że wielokrotnie wspominał w swoich publikacjach, że mimo zakazów pochód się odbędzie. - Wiadomo było, że znajdą się też tacy, którzy będą prowokować. Policja powinna być do tego szczególnie przygotowana i reagować z odpowiednią wrażliwością - podkreślił publicysta.

Posłuchaj
43:58 PR24_MPLS 2020_11_13-10-08-06.mp3 Piotr Nisztor, Dawid Wildstein i Piotr Cywiński m.in. o wyciąganiu konsekwencji po Marszu Niepodległości (Temat dnia/Gość PR24)

Sprawa do wyjaśnienia

EN_gutry 1200.jpg
"Widać, jak podnosi strzelbę". Tomasz Gutry ma zdjęcie policjanta, który mógł do niego strzelić

Więcej na ten temat powiedział Piotr Nisztor, który zaznaczył, że policja jako "instytucja apolityczna" powinna interweniować niezależnie od tego, jakie poglądy mają chuligani.

- W ostatnich tygodniach mieliśmy do czynienia z sytuacją, w której chuligani podczas Strajku Kobiet dewastowali miasto - te osoby nie zostały ukarane - zauważył dziennikarz. Zaznaczył, że 11 listopada, gdy "chuligani udający patriotów" obok innych uczestników Marszu Niepodległości wyszli na ulicę, policja również nie interweniowała adekwatnie. Dodał, że "powinny zostać wyciągnięte konsekwencje", ale zaznaczył, że nadal pozostaje wiele pytań o to, kto i czy wydał jakiekolwiek rozkazy interweniującym policjantom.

Czytaj także:

Dawid Wildstein ocenił, że "dysproporcja w reakcji na to, co się stało podczas 11 listopada, a na to, co się działo podczas Strajku Kobiet, jest uderzająca".

- Czuję pogłębiający się niesmak, gdy szeroko pojęta prawica stała się takim "chłopcem do bicia", a cała opozycja nakręca histeryczną i nieadekwatną reakcję, sama nie bijąc się w piersi. A warto, żeby w te piersi się uderzyła, ponieważ eskalacja przemocy, do której dochodziło punktowo podczas Strajku Kobiet była znaczna - niszczone kościoły, ataki na ludzi, na wiernych. To jest problem z aktualną debatą i jej proporcjami - podsumował publicysta TVP.

W dalszej części audycji poruszono temat praworządności w Unii, a także rozważano społeczne konsekwencje długotrwałej izolacji społecznej związanej z epidemią koronawirusa.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Michał Rachoń

Goście: Piotr Nisztor ("Gazeta Polska"), Dawid Wildstein (TVP), Piotr Cywiński ("Sieci")

Data emisji: 13.11.2020

Godzina emisji: 10.09/10.33

Polskie Radio 24/st

Czytaj także

"Robi wodę z mózgu młodym ludziom". Lisiewicz o zachowaniu Brauna na Marszu Niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2020 11:49
- Szkodzi młodym, ideowym ludziom, którzy idą z hasłami "Bóg, honor  i ojczyzna" i stara się im zrobić wodę z mózgu - ocenił na antenie Polskiego Radia 24 Piotr Lisiewicz ("Gazeta Polska").
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zamieszki podczas Marszu Niepodległości. Prof. Grochmalski: widziałem elementy prowokacji

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2020 16:23
- Świadomość odpowiedzialności za państwo to istotny element jego funkcjonowania - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Piotr Grochmalski z Akademii Sztuki Wojennej, komentując podgrzewanie emocji przez strony politycznych sporów. 
rozwiń zwiń