X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

325 produktów z zakazem wywozu z Polski. Najnowsza lista resortu zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2020 10:27
Ministerstwo Zdrowia umieściło w najnowszym wykazie produktów zagrożonych brakiem dostępności m.in. szczepionki przeciwko grypie i pneumokokom, insuliny oraz punkty poboru gazów medycznych i dozowniki do tlenu. Pozycje z tej listy nie mogą być wywożone za granicę.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Tero Vesalainen/Shutterstock

W wykazie opublikowanym przez resort zdrowia w piątek znalazło się 325 produktów - leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego i wyrobów medycznych. Na poprzedniej wrześniowej liście znajdowało się 306 pozycji.

Na nowej liście umieszczono punkty poboru gazów medycznych, dozowniki do tlenu i reduktory (montowane do butli tlenowych).

Długa lista

EN Konstanty Radziwiłł 1200.jpg
Radziwiłł: na Mazowszu jest jeszcze 1000 łóżek dla pacjentów z COVID-19

W wykazie po raz kolejny znalazły się szczepionki przeciwko grypie Influvac Tetra i VaxigripTetra (obie to zawiesiny do wstrzykiwań w ampułko-strzykawce) oraz Fluenz Tetra (aerozol do nosa, zawiesina). Zakazem wywozu objęto również szczepionkę przeciw pneumokokom Prevenar 13 (sacharydowa, skoniugowana, adsorbowana, 13-walentna; w postaci zawiesiny do wstrzykiwań).

Na liście są też insuliny m.in. Actrapid Penfill, Apidra, Fiasp, Liprolog i leki przeciwzakrzepowe, np. Clexane i Fragmin.

Leki, wyroby i środki żywieniowe z tzw. listy antywywozowej nie mogą być wywożone za granicę. Lista jest jednym z narzędzi, które mają ograniczać niekontrolowany wywóz leków z Polski.

st

Czytaj także

Grypa i koronawirus. Dziesięciokrotna różnica w liczbie zachorowań

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2020 07:18
Od 1 do 15 września odnotowano 77,7 tys. przypadków i podejrzeń zachorowań na grypę; w tym czasie potwierdzono 7,7 tys. zakażeń koronawirusem - wynika z meldunków epidemiologicznych i danych Ministerstwa Zdrowia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

MZ: do końca września do Polski trafiło 972 tys. opakowań szczepionek przeciw grypie

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2020 06:24
- Do końca września do Polski trafiło 972 tys. opakowań szczepionek przeciw grypie – przekazał rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.
rozwiń zwiń