X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Przywrócić nadzieję". Dziś obchodzimy XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2020 13:11
Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie w porozumieniu z Konferencją Episkopatu Polski po raz dwunasty organizuje Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku Dzień Solidarności pod hasłem "Przywrócić nadzieję" poświęcony jest dramatowi ludności Republiki Środkowoafrykańskiej (RŚA).
XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym
XII Dzień Solidarności z Kościołem PrześladowanymFoto: Twitter/@EpiskopatNews

To potrzebujące państwo, w którym od ośmiu lat trwają ataki i przemoc, a ofiarami często są kobiety i dzieci. Sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski biskup Artur Miziński podkreślił potrzebę więzi między potrzebującymi ludźmi na całym świecie.

Czytaj więcej
ksiądz 1200.jpg
Niedziela 8.11.2020 - zapraszamy do wysłuchania homilii

- Włączmy się wszyscy w ten Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Otwórzmy nasze chrześcijańskie serca na braci, którzy są w potrzebie. Starajmy się, na miarę naszych możliwości, świadczyć im pomoc w różnych wymiarach, także w wymiarze materialnym. A więź duchowa, modlitwa wzajemna niech będzie wołaniem do Tego, który jest Panem dziejów, aby los nasz się odmieniał i stawał się coraz bardziej godny, dzięki naszej współpracy z Bożą Łaską, jako tych, którzy są powołani do świętości - podkreśla hierarcha.

Posłuchaj
01:01 10729613_1.mp3 Dziś XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym (IAR)

Pomoc dla prześladowanych

Dyrektor Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie ks. prof. Waldemar Cisło, wyjaśnia, że pomagając ludności Republiki Środkowoafrykańskiej, pomniejszamy panującą tam biedę materialną i intelektualną. - Panuje tam wielkie ubóstwo, które wynika również z tego, że ci ludzie są niewykształceni. 60 proc. dzieci nie ma możliwości regularnego uczęszczania do szkoły. Jest bardzo niski poziom edukacji. Jest tylko jeden uniwersytet. Lekarz kończący w stolicy tą uczelnię, nie mający żadnej konkurencji w kraju, wychodzi z wiedzą na poziomie naszej pielęgniarki po szkole pielęgniarskiej - wyjaśnia ksiądz dyrektor PKWP.

- Polacy to jedyny naród, który na tak wielką skalę, pomaga prześladowanym chrześcijanom na świecie - dziękuje za okazaną pomoc ks. prof. Waldemar Cisło.

- Państwo jako członkowie Kościoła polskiego mogą być dumni z tego wsparcia. Z Iraku, Syrii i wielu innych państw płyną do mnie słowa wdzięczności, kiedy prześladowani ludzie mówią: "Ojcze, dziękuj Polakom, bo my tego osobiście nie możemy zrobić" - podkreśla duszpasterz.

Arcybiskup Bangi z Republiki Środkowoafrykańskiej ksiądz kardynał Dieudonné Nzapalainga wyraził wdzięczność Polakom za dotychczasowe wsparcie oraz prośbę o kontynuację pomocy.

Czytaj więcej
głód free 1200.jpg
Głód na świecie: czy ten problem można rozwiązać?

- To jest kraj przeżywający trudności, pozbawiony środków do godziwego życia, ale dzięki wsparciu PKWP, dzięki szczególnie naszym braciom i siostrom z Polski, wiemy, że wiele dzieci pójdzie do szkoły, wielu chorych będzie mogło otrzymać lekarstwa. Wiemy też, że wiele osób będzie mogło odnaleźć innych, aby móc się z nimi skontaktować. Oby Pan was błogosławił, oby Pan dodał wam ufności, oby Pan umocnił was i wasze dzieła. I niech Pan stokrotnie odda wam za pomoc, jaką nam okazujecie. Niech Bóg was błogosławi! - zaznacza hierarcha.

Każdy może pomóc

Od roku 2012 w Republice Środkowoafrykańskiej trwają walki w całym kraju, w wyniku których ponad 625 tys. osób zostało przesiedlonych, głównie kobiet i dzieci. Kilka tysięcy dzieci zmuszonych zostało do dołączenia do ugrupowań zbrojnych. Wzrasta także przemoc seksualna wobec dziewcząt.

W niedzielę (8.11) o godz. 17.00 w Poznaniu w kościele jezuitów odbędą się modlitwy w intencji prześladowanych. Akcję można wspierać, wysyłając SMS na numer 72405 o treści RATUJE. Koszt smsa to 2 zł plus VAT (2,46 zł. brutto).

Informacje o innych formach pomocy można znaleźć TUTAJ.

jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polska Misja Medyczna w Tanzanii pomaga noworodkom, szkoli też medyków

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2020 11:49
Pomoc noworodkom jest głównym zadaniem nowego programu Polskiej Misji Medycznej. Organizacja rozpoczęła szkolenia lekarzy i pielęgniarek w Tanzanii, a w planach ma podobne działania w Birmie. Będzie też kupować sprzęt dla szpitali w tych krajach.
rozwiń zwiń