X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezes Agencji Rezerw Materiałowych: docelowo w Szpitalu Narodowym nawet 1300 łóżek

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2020 01:20
- Szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym w Warszawie będzie musiał pełnić swoją rolę tak długo, jak to będzie potrzebne - mówi Polskiemu Radiu prezes Agencji Rezerw Materiałowych Michał Kuczmierowski. Jak informuje, obiekt ma docelowo mieścić nawet 1300 łóżek. 
Pielęgniarka na terenie szpitala tymczasowego na PGE Narodowym
Pielęgniarka na terenie szpitala tymczasowego na PGE NarodowymFoto: Cezary Piwowarski/Polskie Radio

- Obecnie łóżek jest 300, ale w następnym etapie rozbudowy placówki ich liczba będzie rosnąć - dodaje w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Michał Kuczmierowski.

PolskieRadio24.pl

- Model funkcjonowania Szpitala Narodowego jest pomyślany tak, aby odciążyć regularne szpitale w tych lżejszych przypadkach, aby pomoc medyczna na poziomie OIOM była udzielana w szpitalach - zaznacza.

Jak informuje prezes ARM, "na pierwszym etapie" przeznaczono łóżka "dla pacjentów lżejszych, pod tlenoterapią". Dodaje, że 10 procent miejsc zarezerwowano dla osób wymagających intensywnej terapii.

Posłuchaj
00:23 10723518_1.mp3 Michał Kuczmierowski o rekrutacji personelu na Szpitalu Narodowym (IAR)

 

Łóżka na Szpitalu Narodowym Fot. Cezary Piwowarski/Polskie Radio

Czytaj także:

CZYTAJ RÓWNIEŻ
1200 pap szpital tymczasowy.jpg
Szpital tymczasowy w każdym województwie. Ponad 5 tys. dodatkowych łóżek

"Duża operacja"

Jak wskazuje, tego typu przedsięwzięcie jest "dużą operacją inżynieryjną". - Żeby zbudować szpital, musieliśmy rozciągnąć 45 kilometrów kabli elektrycznych czy 5 kilometrów miedzianych rurek - zaznacza.

Ponadto przewidziano 160 kardiomonitorów, 40 respiratorów i "całą infrastrukturę diagnostyczną", m.in. tomografy komputerowe, USG czy przenośne rentgeny. - To wszystko pomoże przy szybkiej ocenie pacjenta i zaaplikowaniu odpowiedniej terapii - mówi.

Prezes Agencji Rezerw Materiałowych podkreśla, że "Stadion Narodowy jest samowystarczalny, jeśli chodzi o tlen i może docelowo być również przystosowany do jego produkcji dla innych ośrodków medycznych". 

Szpital Narodowy będzie pełnił swoją rolę "tak długo, jak będzie to potrzebne"

- Oddaliśmy w piątek gotowy obiekt, na którym cały czas prowadzone są szkolenia zgrywające zespołów medycznych, które cały czas trenują procedury opracowane przez specjalistów, lekarzy z Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA - mówi Michał Kuczmierowski. Zaznacza, że rekrutacja była prowadzona tak, by nie zabrać lekarzy i wsparcia medycznego z innych szpitali. 

Posłuchaj
00:23 10723518_2.mp3 Prezes ARM o wyposażeniu szpitala (IAR)

 

Szpital Narodowy ma docelowo pomieścić nawet 1300 łóżek Szpital Narodowy ma docelowo pomieścić nawet 1300 łóżek. Fot. Cezary Piwowarski/Polskie Radio

- Każdy z medyków będzie musiał się w trudnych warunkach, po dużym zmęczeniu, stresie, tutaj odnaleźć. Są przygotowane mapy, plany tego szpitala tak, by wszyscy dokładnie wiedzieli, w którym miejscu są. Cała infrastruktura jest zbudowana tak, by nie można się było pomylić i wyjść niewłaściwymi drzwiami - wskazuje prezes ARM w rozmowie z Polskim Radiem.

Prezes Agencji Rezerw Materiałowych Michał Kuczmierowski dodaje, że Szpital Narodowy będzie pełnił swoją rolę "tak długo, jak będzie to potrzebne". W rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl podkreśla, że rozmiar Stadionu Narodowego pozwala na rozbudowywanie szpitala wraz z rozwojem pandemii.

ms

Czytaj także

"Została wykonana olbrzymia praca logistyczna". Szef KPRM o szpitalu na Stadionie Narodowym

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2020 14:05
- Szpital tymczasowy na stadionie PGE Narodowy będzie miał docelowo 1,2 tys. łóżek, w tym sto łóżek OIOM-owych. W pierwszym etapie uruchamiamy 300, w perspektywie tygodnia dojdziemy do 500 łóżek. Została wykonana olbrzymia praca logistyczna - powiedział szef KPRM Michał Dworczyk.
rozwiń zwiń