X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nauka zdalna w klasach 1-3 szkół podstawowych. Jest decyzja rządu

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2020 15:54
Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że środki bezpieczeństwa związane z epidemią COVID-19 w Polsce muszą być rozszerzone. Szef rządu zdecydował o rozszerzeniu obowiązku zdalnego nauczania, oraz wydłużeniu istniejącego nauczania zdalnego. 
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Gorlov-KV/ Shutterstock

Od poniedziałku 9 listopada zdalnym nauczaniem zostaną objęte także klasy od 1 do 3 szkół podstawowych. - Przedłużona zostaje nauka zdalna dla uczniów powyżej 4. klasy szkoły podstawowej do 29 listopada - wskazał. Pytany o zasady opieki w przedszkolach, szef rządu stwierdził, że rząd nie wprowadza zmian w tym zakresie.

GALERIA HANDLOWA.jpg
Nowe regulacje bezpieczeństwa w walce z COVID-19 . Sprawdź, co zmieni się od soboty

Posłuchaj
00:28 morawiecki - data na dzis .mp3 Premier Mateusz Morawiecki: 29 listopada to data, którą być może trzeba będzie przesunąć (IAR)

 

Szef rządu podkreślił też, że "dla dzieci osób ze służb medycznych i służb mundurowych dostępna będzie opieka edukacyjna dla dzieciaków od 1 do 3 klasy". 

Zasiłki - tak, jak wiosną

Mateusz Morawiecki, zapytany o zasiłki dla rodziców, także rodziców dzieci niepełnosprawnych, przyznał, że będą one przyznane "na takich zasadach jak wiosną, czyli te wszystkie reguły są znane państwu". Premier przyznał też, że rząd przygotował wsparcie finansowe dla nauczycieli zmuszonych prowadzić zajęcia zdalnie. - Przeznaczamy również dodatkowy bon w wysokości 500 złotych na zakup przez nauczycieli akcesoriów do pracy zdalnej - mówił premier.

Czytaj także: 

Szef rządu zaapelował, żeby pozostać w domach, ponieważ - jak mówił - według analiz specjalistów z Uniwersytetu Warszawskiego każdego dnia wzrost liczby zakażeń na skutek protestów ulicznych może wynosić około 5 tys. osób. - Po miesiącu możemy mieć ok. 150 tys. osób więcej niż mielibyśmy, gdyby każdy trzymał się tych zasad, które określamy - powiedział premier.