X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Zażalenia przekazano do sądu niezwłocznie". Prokuratura odpowiada obrońcom Romana Giertycha

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2020 12:18
- Zażalenia obrońców Romana G. na postanowienie prokuratora dnia z 17 października tego roku o zastosowaniu środków zapobiegawczych zostały już przekazane do sądu - poinformowała w środę rzecznik Prokuratury Regionalnej w Poznaniu prok. Anna Marszałek.
Roman Giertych
Roman GiertychFoto: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Adwokat Roman Giertych jest jedną z 12 osób podejrzanych o wyprowadzenie i przywłaszczenie łącznie ok. 92 mln zł z giełdowej spółki deweloperskiej Polnord. Zatrzymanym w sprawie przedstawiono zarzuty dotyczące przywłaszczenia środków spółki oraz wyrządzenia firmie szkody majątkowej w wielkich rozmiarach, a także prania brudnych pieniędzy. Grozi im za to do 10 lat więzienia.

W ub. tygodniu w mediach społecznościowych Roman Giertych napisał, że żąda natychmiastowego przekazania do sądu zażaleń na działania, jakie podjęła prokuratura podczas, oraz tuż po jego zatrzymaniu. Adresatem wpisu Romana Giertycha był Prokurator Regionalny w Poznaniu Jacek Motawski.

prokuratura sąd sad sedzia F 1200.jpg
Giertych nie wpłacił poręczenia majątkowego? Prokuratura weryfikuje informacje

"Już tydzień czekam"

Mecenas przedstawił całą listę zarzutów dotyczących działań prokuratora. - Skoro miał Pan odwagę wydać decyzję o moim zatrzymaniu, skoro miał Pan odwagę wydać rozkaz o nałożeniu mi przed budynkiem sądu na oczach moich klientów kajdanek, skoro miał Pan odwagę przeszukać kancelarię adwokacką pod moją nieobecność, skoro miał Pan odwagę nakazać ogłoszenie mi zarzutów, gdy byłem nieprzytomny, skoro miał Pan odwagę stawiać zarzut o działanie na szkodę spółki, która nie czuje się pokrzywdzoną, i przewidzieć wyniki toczonych przez nią skomplikowanych procesów cywilnych, skoro miał Pan odwagę zatwierdzić środki zapobiegawcze bez ważnie ogłoszonego zarzutu i pozbawić moich klientów pomocy prawnej poprzez zakazanie mi wykonywania mojego zawodu. To niech Pan wreszcie zdobędzie się na odwagę i przekaże moje zażalenia do sądu! - zaapelował.

- Już tydzień czekam, aż Pańscy pracownicy przeniosą akta na drugą ulicę i zapewnią mi możliwość skorzystania z prawa do niezawisłego sądu - dodał.

Prokuratura Regionalna w Poznaniu informowała wówczas, że zażalenia trafią do sądu niezwłocznie.

Czytaj także:

W środę rzecznik Prokuratury Regionalnej w Poznaniu prok. Anna Marszałek powiedziała, że "zażalenia obrońców Romana G. na postanowienie prokuratora dnia z 17 października tego roku o zastosowaniu środków zapobiegawczych zostały już przekazane do sądu".

giertych 1200 free.jpg
Prokuratura odniosła się do zażaleń Giertycha. Złożył je ws. swojego zatrzymania

Dodała, że pozostałe zażalenia, których łącznie było w sprawie kilkanaście i zostały złożone nie tylko przez obrońców Romana G., "będą przekazywane do sądu sukcesywnie w najbliższych dniach".

Wobec Romana Giertycha, po przedstawieniu mu zarzutów w sprawie, prokuratura zdecydowała o zastosowaniu środków zapobiegawczych w postaci 5 mln zł poręczenia majątkowego, zawieszenia w czynnościach adwokata, zakazu opuszczania kraju, dozoru policji połączonego z zakazem kontaktowania się z pozostałymi podejrzanymi. 

pkr

Czytaj także

Pełnomocnik Giertycha: do końca tygodnia będziemy składali zażalenie ws. 5 mln zł poręczenia

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2020 11:35
- Do końca tego tygodnia będziemy składali zażalenie na zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci 5 mln zł poręczenia majątkowego - mówił we wtorek pełnomocnik Romana Giertycha, mec. Paweł Pietkiewicz. Potwierdził, że Giertych jeszcze w tym tygodniu może opuścić szpital.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Internetowe "alter ego" Romana Giertycha. W korespondencji ze spółkami używał pseudonimu

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2020 10:47
- Przy okazji śledztwa dotyczącego prania pieniędzy w giełdowej spółce okazało się, że Roman Giertych korespondował z firmami-krzakami w tej sprawie m.in. jako Jacek Krzesiński. Sam mecenas przekonuje nas, że to nic dziwnego - pisze w czwartek se.pl.
rozwiń zwiń