X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Zdalna nauka w szkołach. MEN obserwuje sytuację, zapowiada kolejne decyzje

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2020 18:07
Od nieco ponad tygodnia wszyscy uczniowie klas od czwartej do ósmej szkoły podstawowej i uczniowie szkół średnich uczą się przez internet. Zdalna nauka ma obowiązywać do 8 listopada. Rzecznik ministerstwa edukacji narodowej Anna Ostrowska mówi, że resort obserwuje sytuację i będzie na tej podstawie podejmować kolejne decyzje dotyczące szkół.
Nauka zdalna w klasach powyżej 3 ma obowiązywać do 8 listopada
Nauka zdalna w klasach powyżej 3 ma obowiązywać do 8 listopadaFoto: Hananeko_Studio/ Shutterstock
  • Resort edukacji zapowiada, że będzie monitorował rozwój sytuacji pandemicznej w Polsce i podejmował na tej podstawie stosowne decyzje dotyczące szkół, w tym także odnośnie dzieci w klasach 1-3
  • Takie informacje przekazała rzecznik Ministerstwa Edukacji i Nauki Anna Ostrowska
  • Od ponad tygodnia najmłodsze dzieci (z klas 1-3), zasadniczo, uczą się w szkołach. Dzieci starsze i młodzież - pracują w trybie nauki zdalnej
shutterstock nauka zdalna lekcje zdalne free 1200.jpg
Przemysław Czarnek: nie wykluczamy wprowadzania nauki zdalnej w klasach I-III

- Jesteśmy w stałym kontakcie z kuratorami oświaty, ministerstwem zdrowia i Głównym Inspektorem Sanitarnym. Analiza bieżącej sytuacji epidemicznej będzie przekładała się na dalsze decyzje dotyczące obostrzeń, w tym także tych związanych z nauką w klasach 1-3 - mówi Anna Ostrowska.

Posłuchaj
00:19 analiza-men-1.mp3 Rzecznik ministerstwa edukacji narodowej Anna Ostrowska: analiza bieżącej sytuacji epidemicznej będzie przekładała się na dalsze decyzje dotyczące obostrzeń (IAR)

Uczniowie w klasach od pierwszej do trzeciej uczą się w szkołach. Dyrektorka szkoły podstawowej nr 103 w Warszawie Danuta Kozakiewicz wyjaśnia, że najmłodsze dzieci uczą się stacjonarnie i ten bezpośredni kontakt pomógł pierwszoklasistom zintegrować się z klasą.

- Dzieci z klasy pierwszej we wrześniu były swobodnie w szkole i teraz w październiku również. To powoduje, że ten pierwszy moment, który byłby dla nich najtrudniejszy, gdyby już wprowadzono dla nich nauczanie zdalne, dzieci przeszły w sposób naturalny - mówi dyrektorka.

Czytaj także: 

Z danych MEN wynika, że dzisiaj w trybie stacjonarnym naukę w klasach od pierwszej do trzeciej prowadziło dzisiaj ponad 12 800 szkół podstawowych, a 645 pracowało zdalnie lub w trybie mieszanym.mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Minister edukacji i nauki: wymagania na egzaminach będą dostosowane do sytuacji wywołanej epidemią

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2020 11:59
- Najbardziej poszkodowani z powodu przejścia na naukę zdalną są 8-klasiści, maturzyści i uczniowie szkół zawodowych podchodzący do egzaminów - oświadczył minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Zapowiedział dostosowanie wymagań na egzaminach w tym roku szkolnym, do sytuacji wywołanej epidemią.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie doceniamy potrzeby ładu zewnętrznego". Psycholog dziecięcy o nauce zdalnej

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2020 12:48
- To, jak rodzice wraz ze swoimi dziećmi przejdą przez czas zdalnej edukacji, zależy nie tylko od nich. Ważne są też np. warunki lokalowe czy posiadany w domu sprzęt komputerowy - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Aleksandra Piotrowska, psycholog dziecięcy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bezpieczna nauka zdalna. Ekspert: najważniejszym ogniwem jest zawsze człowiek

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2020 16:48
- Obecnie rekomendowane dla szkół narzędzia zachowują odpowiedni poziom bezpieczeństwa - powiedziała w Polskim Radiu 24 Mariola Więckowska, prawnik i ekspert ds. ochrony danych osobowych. - Człowiek jest najważniejszym ogniwem, jeśli chodzi o ochronę danych osobowych - podkreśliła. 
rozwiń zwiń