X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Małopolski Inspektor Sanitarny: dynamikę epidemii determinują zachowania ludzkie

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2020 06:23
- Rozwój, przebieg epidemii prawie nie zależy od pory roku i klimatu. Jej dynamikę determinują zachowania ludzkie w wymiarze indywidualnym i społecznym - ocenia Małopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny Jarosław Foremny.
Uczestnicy protestu w okolicy Sejmu w Warszawie
Uczestnicy protestu w okolicy Sejmu w WarszawieFoto: PAP/Paweł Supernak

Jak stwierdził, nawet światowi eksperci w dziedzinie epidemiologii i wirusologii nie wiedzą, jak długo potrwa epidemia.

Sutkowski.jpg
Dr Sutkowski: dwie trzecie zachorowań zależy od tego, jak się zachowujemy

- Prognozowanie dzisiaj, to "wróżenie z fusów". Rozwój, przebieg epidemii prawie nie zależy od pory roku i klimatu. Jej dynamikę determinują zachowania ludzkie w wymiarze indywidualnym i społecznym - ocenił.

Foremny podkreślił, że działania rządu, mające powstrzymać rozwój epidemii, są słuszne, i teraz najważniejsze jest rygorystyczne przestrzeganie obostrzeń.

Czytaj także:

- DDM - dezynfekcja, dystans, maseczka, higiena, unikanie skupisk ludzkich, ograniczenie mobilność, bezwzględne stosowanie kwarantanny, izolowanie się, nawet jeśli formalnie nie została jeszcze przez PiS nałożona (…) - wymienił małopolski inspektor sanitarny.

W czwartek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowej dobowej liczbie zakażeń - 20 tys. 156 oraz o liczbie zgonów – 301. To najwięcej od początku epidemii.

Zobacz także: Wirusolog prof. Włodzimierz Gut apeluje o rozsądek

Źródło: TVP Info

paw/

Czytaj także

W kraju coraz mniej wolnych respiratorów. "Sytuacja jest poważna"

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2020 06:40
- We wszystkich województwach w kraju powoli kończą się wolne respiratory. Została jedna trzecia wolnych łóżek covidowych - wynika z informacji zebranych przez PAP. Tam, gdzie liczba zajętych łóżek zbliża się do liczby wszystkich dostępnych, wojewodowie deklarują stałe poszerzanie bazy wraz z zapotrzebowaniem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Została wykonana olbrzymia praca logistyczna". Szef KPRM o szpitalu na Stadionie Narodowym

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2020 14:05
- Szpital tymczasowy na stadionie PGE Narodowy będzie miał docelowo 1,2 tys. łóżek, w tym sto łóżek OIOM-owych. W pierwszym etapie uruchamiamy 300, w perspektywie tygodnia dojdziemy do 500 łóżek. Została wykonana olbrzymia praca logistyczna - powiedział szef KPRM Michał Dworczyk.
rozwiń zwiń