X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Lider PSL zaproponował kompromis aborcyjny. "Wypi*****j" - odpowiedziały mu aktywistki

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2020 13:08
"Czas zakończyć ideologiczną wojnę. Wpiszmy kompromis do Konstytucji!" - napisał na Twitterze lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Jego apel spotkał się ze zdecydowaną reakcją aktywistek Strajku Kobiet. "Wypi*****j" - napisały w odpowiedzi. 
Władysław Kosiniak-Kamysz napotkał zdecydowany opór aktywistek Strajku Kobiet
Władysław Kosiniak-Kamysz napotkał zdecydowany opór aktywistek Strajku KobietFoto: PAP/Leszek Szymański

Od ubiegłego czwartku w całej Polsce odbywają się wielotysięczne protesty przeciwko zaostrzaniu prawa aborcyjnego po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego ws. przepisów o dopuszczalności aborcji z powodu przesłanki embriopatologicznej.  Trybunał Konstytucyjny stwierdził, że przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją.

pap kosciol pap 1200 .jpg
Wtargnięcia na msze św, zniszczone elewacje kościołów. Policja podała dane o incydentach i zatrzymaniach

Stanowcza reakcja Strajku Kobiet

Władysław Kosiniak-Kamysz, szef PSL, zaproponował za pośrednictwem Twittera, wprowadzenie do Konstytucji RP kompromisu aborcyjnego. Lider PSL chciałby, by ciążę można było przerwać zabiegowo jedynie, gdy: 1) stanowiłaby ona zagrożenie dla zdrowia lub życia kobiety; 2) badania prenatalne wskazywałyby na z dużym prawdopodobieństwem na "ciężkie i nieodwracalne uszkodzenie płodu lub nieuleczalną chorobę, zagrażającą jego życiu"; 3) zachodziłoby uzasadnione podejrzenie pochodzenia ciąży wskutek czynu zabronionego. 

Czytaj także: 

"Rządzący stracili kontrolę nad państwem. Czas zakończyć ideologiczną wojnę. Wpiszmy kompromis do Konstytucji!" - napisał na Twitterze Władysław Kosiniak-Kamysz. 

Apel szefa PSL nie pozostał niezauważony przez aktywistki związane ze Strajkiem Kobiet. Pomysły Kosiniaka-Kamysza skomentowały krótko: "Wyp*******j". 

Wcześniej, Strajk Kobiet zwrócił się z podobnym apelem do Szymona Hołowni. Była to odpowiedź na skrytykowanie przez plityka apelu Jarosława Kaczyńskiego o obronę kościołów przed wandalizmem.


mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Orzeczenie TK ws. aborcji. Rzecznik PiS: feministki zwalniają z odpowiedzialności mężczyzn

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2020 17:05
- Feministki twierdzą, że działają na rzecz kobiet, ale w swoich działaniach zwalniają mężczyzn z odpowiedzialności, mówiąc, że kwestia urodzenia dziecka to tylko i wyłącznie sprawa kobiety - mówiła w Polskim Radiu 24 Anita Czerwińska, rzecznik PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wulgaryzmy i antyklerykalizm. Marta Lempart przedstawiła postulaty Strajku Kobiet

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2020 19:44
- Wypie***lać z oświadczeniem Przyłębskiej. Wypie***lać z Przyłębską. (...) Chcemy pełni praw kobiet, legalnej aborcji, edukacji seksualnej, antykoncepcji. Chcemy pełni praw człowieka. Chcemy świeckiego państwa, w tym zaprzestania finansowania Kościoła z budżetu państwa i wypie***lać z religią ze szkół - powiedziała Marta Lempart, liderka Warszawskiego Strajku Kobiet, przedstawiając oficjalne postulaty środowiska.
rozwiń zwiń