X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

mBank wsparł Strajk Kobiet. Kurs akcji banku szybuje w dół, klienci domagają się wyjaśnień

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2020 09:00
mBank wsparł protesty, jakie trwają w Polsce po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Swoje stanowisko przedstawił na Twitterze. Tymczasem kurs akcji osiąga niespotykanie niski poziom. Klienci piszą - "czas na zmianę".
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Shutterstock

Na koncie mBanku w mediach społecznościowych udostępniono zdjęcia, na których widać twarze różnych osób oraz symbole błyskawicy, które widnieją na plakatach protestujących przeciwko orzeczeniu TK ws. aborcji. Nad prezentacją napisano: "Wspieramy".

Tymczasem wczoraj kurs akcji banku zanurkował, a dziś rano spadł poniżej 123 zł, co jest najgorszym wynikiem od wielu lat. Dla porównania w szczytowym momencie – w styczniu 2018 roku – akcję wyceniano na 530 zł, jeszcze w lutym tego roku kurs przekraczał 390 zł.

kaczyński 1200 en.jpg
Prezes PiS do opozycji: w imię własnych interesów narażacie na śmierć mnóstwo ludzi, jesteście przestępcami

Twitterowicze pytają i krytykują

Poparcie dla protestów było szeroko komentowane przez użytkowników Twittera. Wielu z nich skrytykowało decyzję banku. Niektórzy wprost zadeklarowali, że zamierzają zrezygnować z usług banku. Dziennikarz portalu wPolityce.pl zapytał mBank, czy poparcie protestów jest jego oficjalnym stanowiskiem.

"Próbowałem dopytać rzecznika @mBankpl o szczegóły. Zadałem jedno pytanie: - Czy to oficjalne stanowisko banku? Rzecznik: - To stanowisko wszystkich nas. Dopytałem jeszcze raz, czy to stanowisko banku, czy jego pracowników? Rzecznik rzucił słuchawką…" - napisał Artur Ceyrowski.

"Od szewca oczekuję naprawy butów, od listonosza poczty, a od Was obsługi konta i produktów finansowych wysokiej jakości, a nie politycznych akcji. Pamiętajcie, że w gronie klientów możecie mieć osoby o różnej orientacji i poglądach politycznych. Słabo. Chyba czas na zmianę" - ocenił z kolei Błażej Pobożny, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji oraz warszawski radny PiS.

"Jako klient @mBankpl proszę o ustosunkowanie się do ataków na Kościoły, dewastacje zabytkowych fasad, wtargnięcia na Msze Św. czy np. atak nożownika. Rozumiem, że Państwo chcecie marketingowo mieć udział w protestach, rozumiem, że również za ich skutki bierzecie odpowiedzialność?" - czytamy we wpisie Jakuba Szymczuka.

"Czas na zmianę banku. Nie ma we mnie agresji wobec ludzi, ale bojkot konsumencki to co innego" - napisała z kolei Weronika Kostrzewa, publicystka Radia Plus. 

"To nie są protesty przeciw wyrokowi TK. To świetnie zaplanowana i opłacana rewolta - wystarczy przeanalizować "protest" pod rzeźbą Papieża. Wystarczy wymienić, kto popiera "nie idziemy do roboty". Np. prezes mBanku C. Stypułkowski (wcześniej Deutsche Bank)" - napisała na Twitterze redaktor naczelny Telewizji Republika Dorota Kania. We wpisie umieściła również skan karty personalnej TW.

kad, wpolityce.pl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Protest rolników z AGROunii. Dotarli przed Sejm, gdzie odbywa się manifestacja przeciwko decyzji TK

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2020 15:34
Trwa protest rolników w stolicy, którzy sprzeciwiają się nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, tzw. piątki Kaczyńskiego. Rolnicy z placu Zawiszy dotarli pod Sejm. Tam też odbywa się manifestacja przeciwko decyzji TK ws. ustawy antyaborcyjnej. 
rozwiń zwiń