X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Terlecki: posłowie Lewicy i PO mają maseczki ze znakami przypominającymi symbole Hitlerjugend

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2020 10:56
- Z przykrością stwierdzam, że na sali wśród posłów Lewicy i PO są posłowie, którzy mają maseczki ze znakami do złudzenia przypominającymi symbole Hitlerjugend i SS - powiedział we wtorek wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki na początku obrad Sejmu.
27.10.2020. Posłanki Lewicy m.in. Joanna Scheuring-Wielgus (C) blokują mównicę na sali obrad Sejmu w Warszawie,
27.10.2020. Posłanki Lewicy m.in. Joanna Scheuring-Wielgus (C) blokują mównicę na sali obrad Sejmu w Warszawie,Foto: PAP/Piotr Nowak

- To jest wojna i wy tę wojnę przegracie - mówiła Małgorzata Tracz (KO), która wystąpiła z wnioskiem formalnym.

Sejm przepychanki 1200 PAP.jpg
Opozycja paraliżuje prace Sejmu. Rząd miał przedstawić informację o programie "Za życiem"

"Totalitarne wzorce"

We wtorek Sejm rozpoczął dwudniowe posiedzenie. - Ja z pewną przykrością stwierdzam, że na sali wśród posłów Lewicy i PO są posłowie, którzy mają maseczki ze znakami do złudzenia przypominającymi symbole Hitlerjugend i SS. Ale rozumiem, że opozycja totalna nawiązuje do totalitarnych wzorów i z przykrością to przyjmujemy - powiedział na początku obrad wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (PiS).

Głos zabrała poseł KO Małgorzata Tracz, która miała na twarzy maseczkę z symbolem protestu przeciwko wyrokowi TK - czerwoną błyskawicą. - Panie marszałku, wysoka izbo, na naszych oczach toczy się historia, od 6 dni tysiące młodych ludzi na ulicach polskich miast protestują, protestują w obronie swojej godności, w obronie swojej wolności, w obronie prawa do wyboru, w obronie prawa do aborcji. To jest wojna i wy tę wojnę przegracie. A kto jest za tę wojnę odpowiedzialny? Panie wiceministrze Kaczyński, to jest pana odpowiedzialność - mówiła Tracz, zwracając się do prezesa PiS i rządzących.

kb

Czytaj także

"Użycie gazu zapobiegło dalszej eskalacji napięcia". Napięta sytuacja pod Jasną Górą

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2020 02:00
- Użycie przez policjantów gazu podczas poniedziałkowej interwencji pod Jasną Górą służyło niedopuszczeniu do dalszej eskalacji napięcia - wynika z informacji częstochowskiej policji. Policjanci zatrzymali dwie osoby. Nie ma informacji o poszkodowanych podczas zajść.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Protesty po orzeczeniu TK ws. aborcji. Publicyści: nie licytujmy się na epitety

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2020 10:00
- Tworzy się również narrację, iż protestujący są barbarzyńcami lub neomarksistami. To jest jednak zagubiona młodzież. Oni kiedyś dorosną, założą rodziny, dojrzeją do konserwatyzmu - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Mateusz Kosiński ("Tygodnik Solidarność"). Gośćmi byli również Wojciech Biedroń ("Sieci") i Piotr Trudnowski (Klub Jagielloński).
rozwiń zwiń