X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Młodzi wspierają seniorów w czasie pandemii. Przybywa wolontariuszy i organizacji

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2020 05:30
- Dzwoniąc pod bezpłatny numer telefonu 22 505 11 11, osoby starsze mogą zwrócić się o pomoc np. w zrobieniu zakupów i robią to chętnie - mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Jak dodaje, zgłosiło się już około trzech tysięcy osób.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Marek BAZAK/East News
  • Przybywa wolontariuszy i organizacji chcących wspierać seniorów w czasie epidemii
  • Rząd uruchomił Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów
  • Dzwoniąc pod 22 505 11 11, osoby starsze mogą zwrócić się o pomoc

Osoby starsze uzyskują niezbędną pomoc ze strony organizacji pozarządowych, harcerzy, ochotniczych straży pożarnych i Wojsk Obrony Terytorialnej.

- Swoją pomoc w ramach Korpusu Wsparcia Seniorów zadeklarowało również blisko 50 organizacji młodzieżowych - zaznacza pełnomocnik rządu ds. polityki młodzieżowej Piotr Mazurek.

Jak wyjaśnia, są to organizacje pozarządowe, fundacje, stowarzyszenia czy młodzieżowe rady działające przy jednostkach samorządu terytorialnego.

senior 12.jpg
Działa infolinia, pomagają wolontariusze. Seniorzy mogą liczyć na wsparcie podczas pandemii

Ciągle przybywa chętnych do pomocy

Młodzież chce pomagać seniorom i - zdaniem Piotra Mazurka - w tym tygodniu tych organizacji jeszcze przybędzie. Chętni do pomocy działają również na własną rękę. Ostatnio głośno było o inicjatywie Bartłomieja Maksymowicza z Porozumienia, który organizuje pomoc seniorom wspólnie z przyjaciółmi.

- Z grupą przyjaciół pomożemy seniorkom, seniorom i osobom w kwarantannie załatwić najpilniejsze sprawy poza domem - deklaruje młody społecznik.

Czytaj także:

Pełnomocnik rządu ds. polityki młodzieżowej zwraca uwagę także na to, że wicepremier Piotr Gliński, który nadzoruje Narodowy Instytut Wolności, także zaapelował do środowisk współpracujących z Instytutem o to, by dołączały do tej akcji.

Na stronie www.wspierajseniora.pl ochotnicy mogą zgłaszać swoją gotowość niesienia pomocy.

ks

Czytaj także

Minister zdrowia: protesty mogą przyczynić się do wzrostu zakażeń koronawirusem

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2020 21:45
- Jest ryzyko, że demonstracje i niezachowywanie dystansu przyczynią się do wzrostu zachorowań - powiedział w rozmowie z TVP Info minister zdrowia Adam Niedzielski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komisja edukacji przyjęła informację MEN ws. stanu przygotowań do bieżącego roku szkolnego

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2020 01:00
W poniedziałek sejmowa Komisja Edukacji, Nauki i Młodzieży przyjęła informację ministra edukacji narodowej w sprawie przygotowań do bieżącego roku szkolnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poprawki do tzw. ustawy covidowej. Senat uchwalił nowelizację

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2020 04:00
Utworzenia funduszu celowego na zakup testów m.in. dla pracowników medycznych i osób powyżej 60 lat – to jedna ze zmian do tzw. ustawy covidowej, którą w głosowaniach w nocy z poniedziałku na wtorek poparli senatorowie.
rozwiń zwiń